• Odbierz prezent
Trwa mocna korekta na rynku złota! Marzec ciekawym miesiącem dla inwestorów

Marzec to ciekawy miesiąc dla inwestorów. Wielokrotnie dochodzi wówczas do przesilenia, często mamy w nim do czynienia z lokalnymi szczytami lub dołkami. W szczególności okolice Dnia Kobiet bywają przełomowe. W tym roku z prognozowaniem jest trudniej niż zwykle. Na Wall Street możemy z dużym prawdopodobieństwem zobaczyć szczyt, ale w przypadku WIG20 o żadnym szczycie mowy nie ma. Rozwój rynkowej sytuacji jest więc sporą niewiadomą, tym bardziej, że wiele zamieszania wprowadza także to, co dzieje się na rynku długu.

W ostatnich dniach rentowność amerykańskich dziesięcioletnich obligacji skarbowych zbliżała się do 1,6 proc.,

a więc do poziomu najwyższego od ponad dwunastu miesięcy. Trwa mocna korekta na rynku złota, szaleństwo panuje w przypadku bitcoina i innych kryptowalut. Emocji więc nie brakuje już teraz i należy się ich spodziewać także w najbliższej przyszłości. Najlepszą receptą na tak niepewne czasy zwykle bywa dobra dywersyfikacji portfela oraz rozsądny jego rebalancing, podążający nie tylko za bieżącymi wydarzeniami, ale też antycypujący to, co może wydarzyć się w przyszłości.

Zadanie proste nie jest,

więc tym bardziej należy zwrócić uwagę na nie przez wszystkich lubiane określenie „dywersyfikacja”. Często kosztem koniunkturalnego i będącego łutem szczęścia wyższego zysku, warto zadbać o stabilność portfela.


Michał Stanek

Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Od 1999 roku związany z rynkiem finansowym. Karierę rozpoczynał w renomowanych towarzystwach ubezpieczeniowych, powszechnym towarzystwie emerytalnym oraz departamentach Private Banking i Wealth Management międzynarodowych banków komercyjnych. Bogate doświadczenie biznesowe zdobył pełniąc m. in. funkcję dyrektora Regionalnego w AXA TFI S.A., a także dyrektora Sprzedaży i Rozwoju Sieci, a następnie dyrektora ds. Komunikacji Inwestycyjnej w AgioFunds TFI S.A. Obecnie prezes zarządu w Q Value sp. z o.o. Uznany trener i wykładowca, specjalizujący się w tematyce finansowej. Autor wielu publikacji w prasie branżowej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk