• Odbierz prezent
Trwa kampania Yacht Mechanic Simulator na Kickstarterze [gamedev]

Na platformie crowdfundingowiej Kickstarter rozpoczęła się kampania Yacht Mechanic Simulator, realizowanej na zlecenie Image Power przez Punch Punk S.A. Celem zbiórki, która potrwa do końca lutego, jest pozyskanie 10 tys. CAD (dolarów kanadyjskich) na rozwój gry. Produkcja gier na zlecenie

w tzw. trybie work for hire jest jednym z trzech strategicznych obszarów działalności Punch Punch S.A.

- Prace nad podstawową wersją Yacht Mechanic Simulator są na zaawansowanym etapie. Fabuła gry wykorzystuje cechy Car Mechanic Simulator i House Flipper, łącząc je ze sobą w bogatej otoczce tworzenia i naprawy luksusowych jachtów. Większość z zaplanowanych modeli jest już ukończona, mamy również gotowe port i stocznię. Środki zebrane z kampanii prowadzonej w serwisie Kickstarter przeznaczone zostaną na dodanie nowych treści i funkcjonalności, m.in. modeli najnowocześniejszych jachtów - mówi Krzysztof Grudziński, prezes zarządu Punch Punk S.A.

Yacht Mechanic Simulator to jeden z kilku projektów realizowanych przez studio Punch Punk w tzw. modelu work for hire. Zleceniodawcą projektu jest Image Power S.A. Gra pozwala wcielić się w rolę zawodowego szkutnika, którego zadania koncentrować się będą na znajdowaniu, restaurowaniu, urządzaniu oraz sprzedaży okazałych łodzi. Ich renowacja odbywać się będzie na dwóch poziomach – mechanicznym, polegającym na pracy nad częściami takimi jak silnik, paski rozrządu i wiele innych oraz wizualnym, w którym gracz wybiera styl, w jakim urządzi wnętrze łodzi, wzór mebli, czy kolory ścian. Punch Punk S.A. zgodnie z umową zawartą z Image Power otrzymywać będzie 20 proc. zysku brutto ze sprzedaży Yacht Mechanic Simulator.

- Premiera Yacht Mechanic Simulator w wersji na komputery stacjonarne planowana jest w 2021 roku – mówi Krzysztof Grudziński.

Punch Punk S.A. prowadzi obecnie prace nad dwoma autorskimi tytułami - Moonshine VR oraz AIDA, dla której gotowa jest wersja demonstracyjna alfa.

W ramach modelu, work for hire studio realizuje również gry Drug Dealer VR, Fishing Adventure VR, Barn Finders VR, Godzilla VR oraz Eggs VR. Udział spółki w przychodach ze sprzedaży wynosi 20-40 proc., w zależności od realizowanego projektu.

Punch Punk S.A. chce zadebiutować na rynku NewConnect w 2021 r.

O spółce:

Punch Punk Games zostało założone w 2017 roku. Model biznesowy studia zakłada produkcję gier o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z silną narracją i filmowym stylem opowiadania oraz realizację projektów na zlecenie. Spółka rozwija się także w obszarze wirtualnej rzeczywistości. Jednym z projektów, które dostosuje do wymagań platform VR-owych jest sprzedażowy hit Movie Games – Drug Dealer Simulator.

Debiutancka produkcja Punch Punk Games – Apocalipsis – Harry at the end of the world, została wyróżniona, m.in. przez prestiżowy Guardian, jako jedna z 10 najciekawszych gier Indie na świecie w 2017 roku.

.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk