• Odbierz prezent
Trwa Festiwal Poland & Friends Baked Games jednym z uczestników

Na Steam trwa pokaz najlepszych gier w ramach Festiwalu Poland & Friends. Wydarzenie odbywa się w dniach 3-10 grudnia br. i ma na celu pokazanie najlepszych produkcji z Polski oraz pozostałych krajów Europy. Jednym z uczestników konkursu jest Baked Games, producent gier z Grupy PlayWay. Spółka w ramach eventu zaprezentuje demo swojego flagowego projektu Prison Simulator. Baked Games aktualnie finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym, który wkrótce złoży do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka planuje debiut na NewConnect w 2021.

Festiwal Poland & Friends organizuje Fundacja Indie Games Polska. Celem konkursu jest przedstawienie najlepszych produkcji z Polski i pozostałych krajów centralnej i wschodniej Europy. W wydarzeniu biorą udział produkcje, które były prezentowane m.in. podczas wydarzeń Poznań Game Arena i Games Industry Conference, a także te nominowane, m.in. do nagród CEEGA i PIXEL Awards. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni 9 grudnia.

- W ramach odbywającego się Festiwalu Poland & Friends udostępnimy graczom demo naszego autorskiego projektu Prison Simulator. Rok 2020 jest wymagający pod względem interakcji z odbiorcami i rynkiem. Dlatego też cieszę się, że dzięki takim wydarzeniom, jako producenci i twórcy gier, mamy ciekawą możliwość zaprezentowania swoich najlepszych projektów – informuje Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games SA. – Liczymy na cenne uwagi ze strony graczy, ponieważ na bazie ich sugestii budujemy pełną wersję Prison Simulator, tytułu który pojawi się na PC w Q2 2021. Wkrótce także na rynek trafi prolog naszego symulatora strażnika więziennego. Niebawem więcej szczegółów – dodaje Przemysław Bieniek.

Prison Simulator pozwoli graczom wcielić się w strażnika fikcyjnego więzienia zlokalizowanego w stanie Nebraska w USA. Wraz z rozwojem akcji strażnik będzie miał możliwość zdobywania m.in. wirtualnych pieniędzy, które może przeznaczyć na własne potrzeby, ale również doprowadzenie więzienia do porządku. – Pokładamy duże nadzieje w tym projekcie. Niewątpliwie będzie to nasz produkt flagowy, który mam nadzieję urozmaici dostępne na rynku gry akcji – mówi prezes zarządu Baked Games. – Symulator oparty został na elementach technologii rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której postacie za każdym razem zachowują się inaczej, co determinuje zaprogramowany kod rozgrywki – dodaje.

Projekt docelowo pojawi się w wersji na konsole Sony i Microsoft oraz na platformy VR-owe. Współwydawcą produkcji jest PlayWay, jednocześnie główny udziałowiec spółki.

Aktualnie Baked Games finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym, który wkrótce złoży do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W pierwszej połowie 2021 roku Baked Games planuje debiut na NewConnect.

Więcej nt. Festiwalu Poland & Friend: https://store.steampowered.com/sale/polandandfriends

Karta gry: https://store.steampowered.com/app/842180/Prison_Simulator/

***

O spółce:

Baked Games SA to działające od 2015 roku studio gamingowe z Czeladzi. Model biznesowy spółki oparty jest na produkcji własnych tytułów oraz wydawaniu kilku gier rocznie. Flagową produkcją studia jest Prison Simulator. Premiera gry planowana jest w pierwszym półroczu 2021 roku. Dalszy rozwój spółki oparty jest na produkcji gier o zróżnicowanej tematyce. W celu dywersyfikacji działalności Studio planuje prowadzić także działalność portowo-wydawniczą. Zarząd Spółki zapewnia w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniża ryzyko operacyjne prowadzonej działalności w branży gier.

Baked Games współpracuje z grupą PlayWay.

W pierwszym półroczu 2021 r. studio chce zadebiutować na rynku NewConnect.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk