• Odbierz prezent
sesja gpw

Wczorajsza decyzja Donalda Trumpa w sprawie Iranu tylko nieznacznie podniosła zmienność na rynkach, ale nie odbiła się negatywnie na rynku giełdowym. Widać to również w Polsce, gdyż na początku środowej sesji indeks WIG rośnie i po 30 minutach notowań zyskuje 0,33%.

 

WIG

wig

 

Indeks WIG20 na początku sesji rośnie o 0,41%. Wśród blue chipów na minusie mamy tylko 4 spółki, a wyraźnie traci jedynie Cyfrowy Polsat (-1,68%). W czołówce rosnących spółek znów mamy CD Projekt (+1,82%), ale nieco więcej od spółki gamingowej zyskuje Energa (+1,99%). Nieźle na początku sesji prezentuje się także JSW (+1,74%).

Nieznacznie wolniej od dużych spółek rosną dziś średnie – indeks mWIG40 zyskuje 0,32%. Słabo spisują się za to małe spółki – indeks sWIG80 spada o 0,44%.

 

Wśród 14 indeksów sektorowych 9 notuje wzrosty. Najlepiej na początku środowej sesji prezentują się sektory energetyczny i wydobywczy – czołowe spółki z tych sektorów znalazły się wśród najmocniej zyskujących spółek indeksu WIG20. Indeks WIG-ENERG rośnie dziś o 0,90%, a WIG-GORNIC o 0,77%. Najsłabiej jak na razie wyglądają notowania sprzedawców leków  - indeks WIG-LEKI spada o 1,29%.

W przekroju całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect) widzimy dziś więcej koloru zielonego. Na plusie notowanych jest 112 podmiotów (26%), a na minusie 97 (23%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk