• Odbierz prezent
Trump: Bitcoin (BTC) to nie pieniądz, a dolar jest najbardziej wiarygodną walutą świata

O tym, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wyjątkowo chętnie komunikuje się za pośrednictwem Twittera, co często przynosi niespodziewane skutki, wiadomo nie od dziś. W czwartek 11 lipca Trump opublikował serię tweetów na temat bitcoina (BTC), kryptowalut w ogóle, projektu sieci płatniczej Libra od Facebooka, a także pozycji dolara amerykańskiego w opozycji do nich.

 

W pierwszym tweecie Donald Trump stwierdził, że nie jest fanem bitcoina i pozostałych kryptowalut ze względu na fakt, że mają one wysoką zmienność cenową, a ich wycena bierze się z „z powietrza”, przez co nie można postrzegać ich jako pieniądze. Zwrócił on również uwagę na całkowicie nieregulowany charakter kryptowalut, co ułatwia łamanie prawa, w tym m.in. handel narkotykami, tym samym wpisując się w powszechny repertuar zarzutów wobec bitcoina.

W kolejnym wpisie Trump odniósł się również do szeroko komentowanego projektu sieci płatniczej tworzonej m.in. przez Facebooka - Libra. Stwierdził on, że jeśli Facebook i inne korporacje chcą tworzyć własne wirtualne waluty, tym samym stając się bankami, muszą spełnić dokładnie takie same wymagania i sprostać identycznym regulacjom, jak instytucje bankowe.

W trzecim tweecie na ten temat prezydent ze swojego prywatnego konta dodał również, że jedynie dolar amerykański jest prawdziwą walutą w USA, cechującą się wiarygodnością, która w dodatku ma dominującą pozycję na świecie i w przyszłości nic tego nie zmieni.

W czwartek również Jerome Powell, szef Fed, wypowiedział się na temat BTC, twierdząc że jego pozycja względem złota jako długoterminowa i bezpieczna inwestycja stale rośnie.

Czytaj także: Bitcoin (BTC) pieniądzem kryminalistów? Te dane mogą niejednego zaskoczyć

Wśród osób nastawionych sceptycznie do bitcoina (BTC) i tych, które czerpią wiedzę na jego temat z przekazów medialnych głównego nurtu panuje przekonanie, że kryptowaluty wykorzystywane są głównie przez kryminalistów, szarą strefę i szeroki repertuar osób, z którymi mało kto chciałby mieć osobiście .. Czytaj
Bitcoin (BTC) pieniądzem kryminalistów? Te dane mogą niejednego zaskoczyć

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk