• Odbierz prezent
TRON uruchamia projekt, który wprowadzi blockchain do sieci BitTorrent

TRON (TRX) kontynuuje swoje ambitne plany połączenia sieci p2p udostępniającej pliki multimedialne z technologia blockchain i kryptowalutą TRX. Uruchomiony niedawno Projekt Atlas ma zsynchronizować sieć TRON z jednym z najstarszych i największych klientów sieci torrent - BitTorrent.

 

Justin Sun, założyciel projektu TRON, poinformował o przejęciu BitTorrent 11 czerwca 2018 r., wraz z jego bazą ponad 100 mln aktywnych użytkowników. BitTorrent jest jednym z najstarszych klientów p2p, służącym do pobierania - najczęściej łamiących prawa autorskie - plików multimedialnych, założonym w 2004 r.

Projekt Atlas zakłada usprawnienie działania sieci BitTorrent poprzez połączenie jej z ekosystemem TRON. Kluczem do większej efektywności BitTorrent ma być wynagradzanie jego użytkowników za pomocą tokenów TRX - dzięki takiemu bodźcowi materialnemu, wg założeń projektu, użytkownicy będą częściej udostępniać swoje pliki do ściągnięcia innym i korzystać z szybszych sieci, co zwiększy dostępność plików i sprawi, że będą one sprawniej pobierane.

Projekt Atlas zapewnia, że obecni użytkownicy BitTorrent będą mogli skorzystać z nowych funkcjonalności związanych z tokenami TRX bez konieczności zakładania nowych kont.

Obecnie jednak szczegółowy plan działania i założenia projektu nie są jeszcze udostępnione.

Czytaj także: BitTorrent przejęty przez twórcę kryptowaluty TRON

Jedna z pierwszych platform wymiany plików p2p, założony w 2004 r. BitTorrent Inc., został w poniedziałek 11 czerwca oficjalnie zakupiony przez założyciela kryptowaluty TRON - Justina Suna.   Operacja zakończyła się najprawdopodobniej pod koniec zeszłego tygodnia, kiedy to zarząd BitTorrent poinf.. Czytaj
BitTorrent przejęty przez twórcę kryptowaluty TRON

 

Projekt TRON chce stworzyć zdecentralizowany internet, oferujący bezpłatna rozrywkę (w co wpisuje się nabycie BitTorrent), wolny od monopolu wielkich korporacji, w którym to twórcy są wynagradzani za swoje treści. TRON chce wyeliminować pośredników pomiędzy twórcami i developerami a odbiorcami. Platforma oparta jest na technologii blockchain i posiada własną kryptowalutę TRX.

26 czerwca TRON dokonał pomyślnej migracji na własną sieć bloków, tym samym token TRX operujący wcześniej sieci Ethereum (ERC20), stał się kryptowalutą. Obecnie TRON oparty jest na algorytmie konsensusu DPoS (Delegated Proof of Stake), kontrolowanym przez 27 tzw. super-reprezentantów.

Czytaj także: PornHub dodaje nowe formy płatności - ZenCash i TRON obok Verge

PornHub, jeden z największych portali z treściami pornograficznymi, poinformował 27 czerwca o rozpoczęciu przyjmowania płatności w dwóch kolejnych kryptowalutach, takich jak TRON (TRX) oraz ZenCash (ZEN). Od połowy kwietnia dostępna jest również możliwość płatności w kryptowalucie Verge (XVG).   U.. Czytaj
PornHub dodaje nowe formy płatności - ZenCash i TRON obok Verge

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk