• Sklep
  • Odbierz prezent
TRON (TRX) pomylony z piramidą finansową

W poniedziałek 8 lipca biuro chińskiej firmy Raybo Technology w Pekinie, ściśle współpracującej z blockchainową platformą TRON (TRX), zostało oblężone przez poszkodowanych inwestorów, którzy rzekomo zostali oszukani właśnie przez twórców projektu TRON. Po interwencji policji okazało się, że poszkodowani stracili pieniądze w programie inwestycyjnym, który podszywał się pod chińską nazwę projektu TRON. Mimo tego, że sprawa szybko się wyjaśniła, dezinformacja w mediach społecznościowych doprowadziła do negatywnej reakcji notowań TRX.

 

Poszkodowani inwestorzy ulokowali swój kapitał w istniejącym od stycznia programie inwestycyjnym „Wave Field Super Community”, który wykorzystywał chińską nazwę projektu TRON do uwiarygadniania się. Twórcy programu twierdzili również, że są jednym z Super Reprezentantów TRON, czyli węzłem w sieci Delegated Proof of Stake TRX, co jednak nie było prawdą. Program dokonywał rzekomych inwestycji w TRX, BitTorrent i aplikację uTorrent, obiecując wysokie stopy zwrotu i oferując korzystny program afiliacyjny dla uczestników, nasuwając bezpośrednie skojarzenia z piramidą finansową.

Strona Wave Field Super Community przestała być aktywna 1 lipca, pozostawiając z niczym wszystkich uczestników programu. Łączne straty wyceniane są na ponad 145 mln dolarów. Po upadku piramidy, wg doniesień medialnych jedna z kobiet, która wzięła kredyt na inwestycję w programie rzekomo popełniła samobójstwo.

 

Jedna z grup poszkodowanych postanowiła w poniedziałek odwiedzić biuro Raybo Technology w Pekinie, oczekując wyjaśnień. Inwestorzy do końca byli przekonani, że ulokowali kapitał w programie bezpośrednio związanym z projektem TRON, co jednak nie było prawdą. Nie obyło się bez interwencji policji, jednak wbrew niektórym plotkom, nie doszło do aktów przemocy i walki poszkodowanych ze służbami porządkowymi, jak oficjalnie poinformował projekt TRON.

Co ciekawe, TRON na swoich oficjalnych kanałach komunikacyjnych ostrzegał przed Wave Field Super Community już pod koniec stycznia tego roku.

Notowania: TRXBTC

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TRXBTC/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk