• Odbierz prezent
Triple Crown i Shark Attack – proste formacje, które dają zarobić

W dniu wczorajszym 21.12.2020 odbył się kolejny webinar online organizowany we współpracy z brokerem Orbex. Tematem spotkania były dwie formacje oparte na mierzeniach harmonicznych: Triple Crown i Shark Attack.

Wirtualne spotkanie inwestycyjne

Analiza rynku w oparciu o geometrię Fibonacciego ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Jednak mierzenia Fibonacciego odpowiednio używane są bardzo wartościowym narzędziem do wyszukiwania miejsc wejścia w pozycję. Na wczorajszym webinarze zaprezentowano dwie formacje oparte o zniesienia Fibo służące identyfikacji momentów na rynku, w których spodziewana jest reakcja ceny.

Formacja Triple Crown oparta o zniesienia wewnętrzne charakteryzuje się wykorzystaniem istniejącego trendu w celu dołączeniu się do niego. Za pomocą dwóch mierzeń w bardzo prosty sposób można wyznaczyć strefę, w której istniej zwiększone prawdopodobieństwo zakończenia korekty i kontynuacji pierwotnego trendu. W formacji Triple Crown oprócz mierzeń ważny jest kontekst rynkowy, czyli struktura rynku, która zwiększa prawdopodobieństwo zagrania z trendem.

Formacja Shark Attack to zagranie wbrew głównemu trendowi, ale w nieprzypadkowym miejscu. Jak się okazuje, tego typu setupy można zlokalizować bardzo często na rynku, zwłaszcza na parach z jenem. Formacje mają logicznie uzasadniony poziom wejścia, poziomy inkasowania zysku i miejsce na zabezpieczenie pozycji, stanowiąc kompletną strategię do zagrań.

Poniżej dwa przykłady omawiane podczas webinaru, gdzie z wyprzedzeniem wyznaczono strefę kupna w oparciu o formację Triple Crown.

  Wykres 1. Wykres euro do dolara nowozelandzkiego (EURNZD), H4 – strefa kupna wyznaczona podczas wczorajszego webinaru jako potencjalne miejsca na longa w oparciu o formację Triple Crown

Wykres 1. Wykres euro do dolara nowozelandzkiego (EURNZD), H4 – strefa kupna wyznaczona podczas wczorajszego webinaru jako potencjalne miejsca na longa w oparciu o formację Triple Crown

 

 Wykres 2. Wykres dolara do złotego (USDPLN), H1 – strefa kupna wyznaczona podczas wczorajszego webinaru jako potencjalne miejsca na longa w oparciu o formację Triple Crown

Wykres 2. Wykres dolara do złotego (USDPLN), H1 – strefa kupna wyznaczona podczas wczorajszego webinaru jako potencjalne miejsca na longa w oparciu o formację Triple Crown

 Dostęp do archiwum nagrań webinarowych

Jeśli chciałbyś otrzymać dostęp do wszystkich nagrań z webinarów organizowanych przez FXMAG, kliknij tutaj.

Jednocześnie informujemy, że dostęp do nagrań wszystkich wirtualnych spotkań inwestycyjnych jest bezpłatny dla prenumeratorów magazynu Inwestor. W okresie świąteczno-noworocznym mamy atrakcyjną promocję dla osób, które chciałyby poszerzać swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętego inwestowania. Kod rabatowy BOOK uprawnia do 35% zniżki na zakup prenumeraty pisma Inwestor i Akademii Inwestora. Ponadto, subskrybenci otrzymują gratis:

- dostęp do nagrań z webinarów

- książkę Ala Brooksa „Analiza techniczna: Odwroty”

- ebook „Czy bezpieczne przystanie istnieją”.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk