• Odbierz prezent
Trend boczny funta brytyjskiego w relacji do dolara australijskiego GBPAUD

Wskaźnik MACD potrafi wskazać zmianę sentymentu do danego instrumentu, bez względu na to, jaki interwał analizujemy. Od kilku miesięcy funt brytyjski wyhamował spadki w relacji do AUD. Jednak sam trend nie uległ zmianie, o czym przypomina układ dołków i szczytów.

Wiadomości rynkowe z mBank

Szczególnie te pierwsze nas powinny zainteresować, gdyż pasują do definicji trendu spadkowego. Wskaźnik, który jest pochodną ruchu ceny, powinien tworzyć kopie tego zachowanie. Problem w tym, że MACD tworzy strukturę wzrostową tam, gdzie na wykresie ceny są spadki.

Pozytywna dywergencja, bo o niej mowa, może doprowadzić, do większego umocnienia GBP

Aktualnie wzrosty ograniczone są przez opór 1.8000, który już nie raz był ekstremum świec tygodniowych. Jeżeli popyt przełamie tę barierę, to otworzy się droga do większego zdyskontowania dużej deprecjacji funta sprzed roku. Korzystając z siatki Fibonacciego, poziom 38.2% można znaleźć na cenie 1.8727. Wcześniej posiadacze długich pozycji natrafia na serię szczytów, które tworzą klasyczny opór 1.8500.

Jeżeli opór 1.8000 nie zostanie wkrótce przełamany, to warto przypomnieć o najbliższym wsparciu. Jest nim równa wartość 1.7700, która często motywuje posiadaczy długich pozycji to wypychania GBP do góry.

Trend boczny na GBPAUD - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk