• Odbierz prezent
Treasure Hunter Simulator od DRAGO entertainment również na Nintendo Switch!

Treasure Hunter Simulator z portfolio produkcyjnego DRAGO entertainment już wkrótce zadebiutuje na Nintendo Switch. Za porting i wydanie gry w wersji na japońską konsolę będzie odpowiadała spółka powiązana z Forever Entertaiment – UF Games. Symulator poszukiwacza skarbów od grudnia 2018 roku jest dostępny na PC. W czerwcu twórcy tytułu zapowiedzieli udostępnienie projektu także na platformie Sony i Microsoftu. Portem Treasure Hunter Simulator w tych wersjach zajmuje się MD Games.

- Kontynuujemy przyjętą strategię tworzenia symulatorów i gier średniobudżetowych. Jednocześnie staramy się zapewnić naszym projektom dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców, którzy uwielbiają symulacje. Przykładem jest Treasure Hunter Simulator, który wprowadziliśmy do sprzedaży na platformie Steam pod koniec 2018 roku. Już w pierwszej dobie sprzedaży gra zwróciła nam wszystkie koszty, które zainwestowaliśmy w jej produkcję. Liczymy, że podobne zainteresowanie wzbudzą wersje konsolowe, dlatego już w czerwcu zapowiedzieliśmy udostepnienie symulatora poszukiwacza skarbów na PlayStation 4 i Xbox One. Za ten proces odpowiada MD Games, spółka zależna Movie Games. Teraz szykujemy także wydanie gry na Nintendo Switch – mówi Joanna Tynor, prezes studia DRAGO entertainment.

Wydawcą Treasure Hunter Simulator w wersji na japońską konsolę będzie jeden z wiodących publisherów na Switch, spółka Forever Entertainment oraz powiązana z nią firma – UF Games. Ta ostatnia zajmie się także portem gry.

Treasure Hunter Simulator to gra przygodowa, która pozwala odkrywać zaginione skarby. Podczas swojej podróży do wielu tajemniczych zakątków świata, gracz za pomocą wykrywacza metalu odnajduje cenne artefakty oraz poznaje ich historię. Może je zachować lub umieszczać na aukcjach, aby w zamian uzyskać lepszy sprzęt przydatny przy odkrywaniu nowych znalezisk.

W lipcu DRAGO entertainment zakończyło proces przekształcenia ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. W nadchodzących tygodniach krakowskie studio planuje przeprowadzenie oferty publicznej. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji będzie Dom Maklerski INC SA. Na przełomie Q3 i Q4 DRAGO entertainment chce dołączyć do grona spółek publicznych notowanych na NewConnect.

Spółka obecnie buduje mocną wishlistę symulatorów dla Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Airport Contraband, Detective Simulator. Jednocześnie zespół pracuje także nad dużą produkcją typu FPS/survival z głęboką historią i otwartym światem w klimacie post-apokaliptycznym – Red Frost (roboczy tytuł FrostFall). Demo gry jeszcze w tym roku zostanie udostępnione w sklepie Steam. Od stycznia gra znajduje się w rankingu Steam TOP Wishlist. Premiera Red Frost we wczesnym dostępie planowana jest w 2021 roku.

O spółce:

DRAGO entertainment SA, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Koszty produkcji, zwróciły się w pierwszej dobie po premierze gry.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk