• Odbierz prezent
transformacje europejskiego rynku finansowego
Z artykułu dowiesz się:

- Jakim transformacjom ulega rynek w Europie?

MiFiD II wprowadzi rewolucyjne zmiany w procesach dystrybucji produktów i usług na rynku finansowym na terenie całej ue. Relacje ulegną drastycznym zmianom, a zwycięzcami zostaną ci, którzy skutecznie dostosują swoje strategie, dzięki świadomości operacyjnej oraz zdolności do skutecznego reagowania na nowe warunki rynkowe.

 

Nowy rozdział

Konsekwencje  zmian, jakie wprowadza MIFID II są rozległe. Praktyczność niektórych z nich wciąż pozostaje elementem dyskusji, która mogłaby zostać poddana kompromisowi politycznemu. Dalsze rozważania na temat wpływu na uczestników rynku są konieczne, ponieważ esma sporządza szczegółowe wymagania, a rynek poszukuje sposobów wywiązywania się z nich za pomocą technologii. Niektóre aspekty mifid ii będą miały formę rozporządzenia w postaci MIFIR, które przewiduje maksymalną harmonizację w całej UE i podlega bezpośredniej implementacji, z ograniczonym zakresem krajowych modyfikacji, odstępstw lub odmiennych interpretacji.

Inne aspekty będą miały formę dyrektywy, podobnie jak poprzednio z MIFID I, gdzie państwa członkowskie wprowadzają prawo w rynek lokalny, przy zachowaniu możliwości odmiennych interpretacji oraz modyfikacji w stosunku do dyrektywy. Poniżej przedstawiam niektóre z przepisów, które są szczególnie ważne.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Piotr Śnieg

Absolwent Manchester Metropolitan University w dziedzinie Biznesu Międzynarodowego. Odpowiedzialny jest za rozwój Abide Financial w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk