• Odbierz prezent
Trakcja ze wstępnymi wynikami za 2020 r.

22 stycznia Trakcja przedstawiła szacunkowe wyniki finansowe za 2020 rok. Spółka poinformowała o czynnikach, które miały w wpływ na jej wyniki w minionym roku.

 

22 stycznia po sesji na GPW Trakcja przedstawiła wstępne wyniki za 2020 r. Zgodnie z szacunkami spółki przychody wyniosły 652,75 mln zł, wynik brutto ze sprzedaży -18,61 mln zł, wynik EBITDA -32,09 mln zł, a wynik netto -64,93 mln zł.

Warto wspomnieć, że w 2019 r. przychody wyniosły 1,44 mld zł, strata z działalności operacyjnej 288,4 mln zł, a strata netto 285 mln zł.

W obecnym raporcie poinformowano, że czynnikiem, który miał największy wpływ na wynik brutto ze sprzedaży w minionym roku była wycena kontraktu kolejowego realizowanego w formule „projektuj i buduj”. Po wykonaniu znacznej części prac projektowych i badań geotechnicznych zaistniała konieczność nieprzewidzianych wcześniej dodatkowych prac. Wśród pozostałych czynników wpływających na wyniki spółki wymieniono także: przedłużające się negocjacje z instytucjami finansowymi, trwające obostrzenia związane z pandemią COVID, a także koszty związane z procesem restrukturyzacji finansowej. Dokonano także cyklicznego przeglądu kontraktów i zaktualizowano ich budżety. W IV kwartale wpływ aktualizacji budżetów kontraktów na wynik brutto Spółki był ujemny i wyniósł -23 347 tys. zł.

W swym komunikacie spółka podkreśliła, że przedstawione informacje mają charakter wstępny, a ostateczny raport za 2020 rok zostanie opublikowany w dniu 15 kwietnia 2021 roku.

Na piątkowej sesji na GPW akcje spółki były notowane na plusie o 1,31% i kosztowały 2,31 zł.

 

 

Notowania: Trakcja SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:TRK/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk