• Odbierz prezent
Train Station Renovation 30 kwietnia zadebiutuje we wczesnym dostępie na platformie Steam! Twórcy udostępnią wcześniej osobne demo z gry

Studio Live Motion Games z Grupy PlayWay, specjalizujące się w produkcji gier symulacyjnych na PC, ogłosiło datę premiery gry Train Station Renovation. Tytuł w wersji na PC trafi do sprzedaży w trybie early access 30 kwietnia. Dwa tygodnie wcześniej na platformie Steam zostanie udostępnione demo z gry TSR – First Job. Obie wersje będą dostępne w dziesięciu wersjach językowych. Zadaniem gracza jest renowacja opuszczonych dworców i starych pociągów. Wkrótce do sprzedaży trafią też kolejne tytuły spółki – Car Trader Simulator i Bakery Simulator. W pierwszej połowie 2021 roku spółka planuje debiut na rynku NewConnect. Do tego czasu chce mieć w swoim portfolio sześć produkcji.

- Miło nam poinformować, że już 30 kwietnia w sklepie Steam udostępnimy w trybie early access nasz własny symulator Train Station Renovation. Projekt dedykujemy przede wszystkim fanom renowatorów, jak i kolejnictwa, których na świecie jest coraz więcej. Gracz będzie musiał dokonać renowacji opuszczonych dworców kolejowych. Te zadania wywołają wiele ciekawych sytuacji, a ich wykonanie z pewnością dostarczy graczom mnóstwa satysfakcji. Liczmy, że tytuł docenią gracze, którzy lubią gry symulacyjne, a tych jest naprawdę dużo. – informuje Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games. – Gra jest w pełni grywalna i dopracowana. Zdecydowaliśmy się na wczesny dostęp, ponieważ chcemy ją rozwijać do końca roku, korzystając z bezcennych dla nas sugestii od graczy. Pracujemy dla nich, dlatego to oni zdecydują o ostatecznym wyglądzie tego projektu. – dodaje Michał Kaczmarek.

Od 15 kwietnia na osobnej karcie Steam będzie także dostępne demo gry, stanowiące prolog do tytułu: Train Station Renovation – First Job. W wersji demonstracyjnej gracz będzie mógł zagrać w samouczek i pierwsze zadanie w grze, korzystając z narzędzi pierwszego poziomu. Zarówno wersja demo, jak również early access będą dostępne w dziesięciu językach: angielskim, chińskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, niemieckim, polskim i japońskim.

Train Station Renovation wzorowana jest na popularnym tytule House Flipper, którego wydawcą jest spółka PlayWay.

Wkrótce do sprzedaży trafią także kolejne tytuły LMG – Car Trader Simulator i Bakery Simulator. Spółka pracuje też nad kolejnymi tytułami. Środki na ich realizację studio pozyskało w ramach przeprowadzonej w ubiegłym roku prywatnej emisji akcji. - Przeprowadzona w grudniu 2019 roku prywatna emisja akcji zakończyła się dla nas sukcesem. Szybko udało nam się pozyskać więcej środków niż pierwotnie zakładaliśmy. Ostatecznie do studia trafiło 0,76 mln zł, które pozwolą nam zrealizować trzy tytułu, o których wspomniałem. Łączna liczba ich zapisów na wishlistach przekroczyła znacząco ponad 100 tys. osób. informuje Michał Kaczmarek.

Spółka koncentruje się na tworzeniu symulatorów, które kieruje do konkretnych grup odbiorców. Z czasem, autorskie produkcje firmy mają być portowane na konsole. Live Motion Games rozwija także na bieżąco kompetencje wydawnicze. – Nie zamykamy się na projekty na zlecenia. Obecnie wykonujemy grę Bakery Simulator dla Gaming Factory – tytuł może być alternatywą dla popularnego projektu Cooking Simulator. Pracujemy także nad bardzo ciekawym tytułem, Chernobyl Liquidators Simulator. Szczegóły projektu podamy wkrótce. – mówi Michał Kaczmarek.

Wydawcą tytułów studia jest PlayWay, która jest jednocześnie największym udziałowcem Live Motion Games. 

W pierwszym półroczu 2021 roku spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect. Do tego czasu chce mieć w swoim portfolio sześć produkcji. – Nie wykluczamy, że debiut będzie połączony z emisją akcji. Zależy to jednak od tego na jakim etapie zaawansowania będzie nasze studio. Obecnie przygotowujemy się do przekształcenia Live Motion Games w spółkę akcyjną. – dodaje Michał Kaczmarek.

O spółce:

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Spółka powstała w 2017 roku.  Jej większościowym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay – który posiada 53 proc. udziałów LMG.

Strategia spółki zakłada tworzenie niskobudżetowych projektów, a następnie ich sprzedaż na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy Steam. Na 2020 rok spółka zaplanowała premiery sześciu tytułów. Premiery pierwszych mają nastąpić jeszcze w Q1 br.

Live Motion Games zamierza wejść na rynek NewConnect w I półroczu 2021 roku.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk