• Odbierz prezent
Fundacja Trading Jam wysyła list otwarty do KNF ws kryptowalut

Fundacja Trading Jam Session opublikowała list otwarty do Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie rozpoczęcia prac nad uregulowaniem statusu prawnego i rynku kryptowalut w Polsce. Poniżej prezentujemy pełną treść listu.

 

 

Szanowni Państwo,

W związku z rozpoczęciem przez Komisję Nadzoru Finansowego prac nad kampanią edukacyjną dotyczącą kryptowalut, my, jako Fundacja Trading Jam, działająca na rzecz i skupiająca inwestorów i traderów indywidualnych, wyrażamy chęć włączenia się we wspomniane prace. Działania te są zbieżne z celami istnienia naszej Fundacji, która skupia się głównie na edukacji finansowej, napiętnowaniu oszustw i nadużyć oraz promocji uczciwych praktyk na rynku finansowym.

Dlatego proponujemy stworzenie “Koalicji na rzecz cyfrowej ekonomii”, która składając się z ekspertów i praktyków rynku kryptowalut, włączyłaby się w stworzenie materiałów edukacyjnych oraz ich należytej promocji.

Uważamy, że odpowiednie podejście do tematu kryptowalut jest dla Polski olbrzymią szansą na uzyskanie miana lidera w nowej, cyfrowej ekonomii XXI wieku.

Dlatego postulujemy:

 1. Przeprowadzenie debaty publicznej ze wszystkimi zainteresowanymi stronami: emitentami, inwestorami, właścicielami giełd, właścicielami kopalń oraz programistami.
 2. Wypracowanie jasnej definicji kryptowaluty.

 3. Określenie sposobów informowania o potencjalnych piramidach i oszustwach oraz postępowania w ich przypadku.

 4. Wypracowanie propozycji rozwiązań prawnych dotyczących:

  - kwestii finansowo-podatkowych,

  - obrotu kryptowalutami,

  - emisji kryptowalut.

 5. Uzgodnienie sposobów audytowania kopalni współdzielonych (pooli) i giełd

  kryptowalut.

 6. Stworzenie norm dla banków i instytucji finansowych zgodnych z AML i KYC w interesie posiadaczy rachunków bankowych, którzy są uczestnikami handlu kryptowalutami.

Im szybciej powyższe postulaty zostaną uzgodnione, tym mniej osób zostanie poszkodowanych przez firmy podszywające się pod rzeczywiste kryptowaluty.

 

Z wyrazami szacunku:

Rafał Zaorski, Prezes Zarządu
Jakub Mościcki, Dyrektor Generalny

 

Czytaj również: 

KNF ruszy z kampanią informacyjną na temat kryptowalut

KNF ostrzega przed ryzykiem inwestycji w ICO

Czy kryptowaluty są legalne? [VIDEO]

 

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk