• Sklep
  • Odbierz prezent
drugaszansa
Z artykułu dowiesz się:

- Dlaczego warto wykorzystać drugą szanse, którą daje rynek

Największą zmorą dla większości traderów są spóźnione wejścia w pozycję. Setupy, na które często czekamy nie wypełniają się w stu procentach albo nienaturalnie rozciągają się w czasie. Największą bolączką jednak są dla nas momenty, w których rynek zaczyna odjeżdżać bez nas, pomimo tego, że prawidłowo wyznaczyliśmy dany scenariusz rynkowy dużo wcześniej.

 

Bez względu na to jaki rodzaj analizy wykorzystujesz w swoim tradingu, jaki interwał stosujesz oraz na jaki zasięg w pipsach liczysz, jedno powinieneś zapamiętać- rynek w 60 procentach przypadków daje drugą szansę. Co to znaczy? Wyobraź sobie sytuację, że na rynku możesz wykorzystywać tylko zlecenia oczekujące typu Buy Limit oraz Sell Limit. Jaka będzie odpowiednia strategia dostosowana do tego typu stylu inwestycyjnego oraz warunków rynkowych? Odpowiedzią na powyższe pytania jest statystyka. Albo ją znasz i zdajesz sobie sprawę z tego jak bardzo możesz ułatwić sobie życie albo wciąż szukasz zależności, które w dużej części mogą okazać się jedynie chwilowe, a co gorsza przypadkowe na rynku.

Poniższy setup przedstawia realny przykład odpowiedniego zastosowania zlecenia oczekującego Sell Limit z wykorzystaniem wewnętrznego układu harmonicznego XABCD.  Wszystkie krótkie pozycje otwarte zostały jednego dnia – 16 lutego 2016 roku. Motywem przewodnim tej transakcji było wyznaczenie szerokiej struktury harmonicznejformacji Gartley’a, która wypełniła cały układ na wysokości punktu D, znajdującego się na poziomie 78,6% względem początkowego mierzenia fali XA (czerwona ramka na poniższym wykresie). [...]

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Łukasz Fijołek

Pomysłodawca oraz założyciel serwisów FxParkiet.pl i FiboTeamSchool.pl. Ekspert w dziedzinie formacji harmonicznych oraz technik Fibonacciego. Na rynku Forex od ponad 10 lat.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk