• Odbierz prezent
Toys”R”Us Poland prostuje doniesienia prasowe o kondycji finansowej firmy

W związku z publikacją artykułu Toys ''R'' Us ulega presji gigantów e-commerce czujemy się zobowiązani, by przedstawić stanowisko Toys "R" Us, co do kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Poniżej można przeczytać oświadczenie firmy.

 

W nawiązaniu do ostatnich publikacji dotyczących kondycji finansowej Toys”R”Us, spółka Toys”R”Us Poland wyjaśnia, iż te doniesienia są mocno przesadzone.

W poniedziałek 18 września spółka Toys”R”Us Inc. Z siedzibą w Wayne, w USA złożyła do sądu wniosek o objęcie ochroną prawną, wszczynając w ten sposób procesy restrukturyzacji finansowej firmy. Procedura ta dotyczy wyłącznie spółek w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie i nie ma nic wspólnego z ogłaszaniem bankructwa.

Proces restrukturyzacji ma na celu zwiększenie elastyczności finansowej firmy do celów inwestycji i dalszego rozwoju. W wyniku tego procesu spółka nie planuje zamykać żadnego sklepu, a na swoją działalność operacyjną otrzyma dodatkowe finansowanie o wartości ponad 3,0 mld USD.

„Dla Toys“R”Us nastała nowa era, w której w trwały i skuteczny sposób zamierzamy pozbyć się ciążących nam ograniczeń finansowych -  powiedział Dave Brandon, Prezes i Dyrektor Generalny Toys”R”Us Inc. - Jesteśmy przekonani, że kroki te pozwolą nam zapewnić, że legendarne marki Toys“R”Us i Babies“R”Us przetrwają wiele kolejnych dekad”

„Chcemy z całą mocą pokreślić, że sytuacja Toys”R”Us Poland jest stabilna – wyjaśnia Wojciech Czernek, Dyrektor Zarządzający Toys”R”Us w Polsce – Polska spółka nie podlega procedurze ogłoszonej w USA. Pracujemy tak samo, jak do tej pory skupiając się na przygotowaniach do zbliżającego się sezonu gwiazdkowego oraz na zrealizowaniu wyniku, jaki firma założyła sobie na ten rok. Pracujemy również nad długofalową strategią firmy uwzględniającą kolejne otwarcia sklepów stacjonarnych oraz dalszy rozwój sklepu internetowego.”


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk