• Odbierz prezent
Toys ''R'' Us ulega presji gigantów e-commerce

Toys ''R’’ Us - amerykańska sieć sklepów z zabawkami i produktami dla młodzieży, ogłosiła bankructwo. W dobie rozwijających się i osiągających coraz lepsze wyniki sprzedażowe gigantów e-commerce, amerykański sklep nie daje sobie rady na rynku.

 

Powodem bankructwa jest zaciągnięty dług o wartości 4,9 mld dolarów. Firma musiała rozpocząć procedurę upadłościową, gdyż ostatnie zyski generowane były w 2013 roku. Od 4 lat jej działalność przynosi wyłącznie straty. Rosnąca presja ze strony konkurencji takiej jak Amazon, czy Aliexpress doprowadziła do bankructwa. Mimo decyzji o otwarciu sklepów internetowych, Toys ''R’’ Us, nie podołał wspomnianym gigantom.

Na świecie Toys ''R’’ Us ma ponad 1600 sklepów stacjonarnych. Jednakże bankructwem zagrożone są jedynie sklepy spółki amerykańskiej, te pozostałe zarządzane są przez inną spółkę zależną.

Toys ''R’’ Us ma długą tradycję, sklepy istnieją od 1948 roku. Bezpośrednim zagrożeniem dla firmy na terenie USA są także wielkopowierzchniowe sklepy jak Sears i Macy’s.

 


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk