• Odbierz prezent
Touchdown Hero w e-sportowej wersji mobilnej w lipcu trafi do soft launch-u. Cherrypick Games i Skillz zapowiadają nową grę – Golf Hero

Cherrypick Games, notowany na NewConnect deweloper gier mobilnych, w lipcu skieruje do fazy soft launch e-sportową wersję swojej autorskiej zręcznościowej gry w stylu endless runner – Touchdown Hero. Polskie studio wraz z wiodącą amerykańską platformą gier mobilnych Skillz opracują również e-sportowe wersje Solitaire oraz nowego tytułu dedykowanego platformie Skillz – Golf Hero. Dodatkowo Skillz przeprowadzi kampanię marketingową gier, głównie poprzez user acquisition (pozyskiwanie graczy).

- Mamy przyjemność poinformować, że już wkrótce do fazy soft launch trafi e-sportowa mobilna produkcja Touchdown Hero, współtworzona ze Skillz, która jest jedną z najbardziej znanych platform dla tego typu rozrywki. W planach mamy także wspólne opracowanie nowego tytułu – Golf Hero, w której gracz będzie trenował i rywalizował w turnieju golfowym z innymi uczestnikami w formule jeden na jeden. Stawką w rywalizacji, jak przystało na prawdziwy e-sport, będą m.in. nagrody pieniężne oraz inne cenne przedmioty – mówi Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

Touchdown Hero to gra zręcznościowa, w której gracze przesuwając palec po ekranie, kontrolują bieg zawodnika futbolu amerykańskiego. Ich celem jest zręczne manewrowanie pomiędzy szarżującymi przeciwnikami i pokonanie jak największego dystansu. Tytuł od czasu premiery w 2015 roku, zdobył liczne nagrody i wyróżnienia w sklepach w ponad 100 krajach na świecie. W niecałe trzy tygodnie pobrano go 1 milion razy, do dziś liczba ta wzrosła do 5 milionów.

- Od jakiegoś czasu obserwujemy zmiany polegające na przenoszeniu tradycyjnych form aktywności sportowej na e-platformy. Dostrzegamy znaczący wzrost zainteresowania platformami streamingowymi. Jesteśmy przekonani, że to dobry czas by rozwijać się w tym segmencie rozrywki. Gry takie jak Golf Clash, czy Perfect Swing podbiły świat rozrywki mobilnej. My idziemy o krok dalej i wprowadzamy rozgrywkę w golfa w obszar mobilnego e-sportu – dodaje.

Cherrypick Games współtworzy ze Skillz kilka projektów, oprócz już wspomnianych, także Solitaire.

Globalne wydanie tytułu w różnych odsłonach jest jednym z najważniejszych celów spółki na rok 2020. Premiera Golf Hero planowana jest w 2021 roku.

- Naszą specjalizacją są projekty mobilne. Szacunki firmy analitycznej Newzoo przewidują wartość przychodów z tego segmentu w 2020 roku na poziomie 77 mld dolarów. Równie popularny w ciągu ostatnich lat stał się e-sport. Prognozuje się, że w ciągu niespełna trzech lat roku wartość światowego rynku e-sportu wyniesie 1,5 mld dolarów. Popularyzacji tej formy rozrywki sprzyja m.in. organizowanie turniejów ze znanymi graczami z całego świata, za które zawodnicy otrzymują określone wynagrodzenie. Fani mogą śledzić rozrywkę na bieżąco, co świadczy o tym, że zawody e-sportowe są dla wielu osób nie mniej ważne niż tradycyjne mecze sportowe – podsumowuje Marcin Kwaśnica.

Zdaniem prezesa spółki współpraca z tak doświadczonym partnerem w obszarze e-sportu jak Skillz jest gwarancją tworzenia bardzo dobrych jakościowo projektów, co może przełożyć się na zainteresowanie wśród obiorców.

Skillz to amerykańska wiodąca platforma gier mobilnych, która pomaga deweloperom budować franczyzy o wartości wielu milionów dolarów. Firma każdego dnia organizuje miliardy turniejów e-sportowych dla 30 milionów mobilnych graczy na całym świecie i każdego miesiąca rozdaje im nagrody w wysokości milionów dolarów.

O spółce:

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play. Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość. Firma od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Apple, Google, Amazon, Tencent, BandaiNamco. Ma też status dewelopera i wydawcy Sony Playstation i Microsoft XBOX.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Spa Resort oraz My Hospital. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 23 mln pobrań.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk