Advertisement
  • Odbierz prezent
Top 10 niedoszacowanych (i przeszacowanych) spółek

Z notatki analityka kapitałowego Goldman Sachs wynika, że inwestorzy ignorują ryzyko związane z kryzysem COVID-19 i zyskują przekonanie, że światowa gospodarka szybko otrząśnie się z pandemii w miarę znoszenia blokad. Zamiast tego koncentrują się na wynikach finansowych spółek w 2021 roku. Poniżej znajduje się 10 najbardziej niedoszacowanych i przeszacowanych spółek S&P500.

Skupienie się na wynikach w 2021 r. pomaga częściowo wyjaśnić, wraz z bezprecedensowym bodźcem fiskalnym i bodźcem ze strony banku centralnego, imponujące wyniki głównych equity benchmarków w kontekście najostrzejszego spadku gospodarczego od prawie stulecia. Od początku roku średni wskaźnik DJIA w przemyśle Dow Jones, +0,36%, spadł poniżej 11%, indeks S&P 500, +0,37% poniżej 6%, natomiast indeks Nasdaq Composite, +0,65%, zyskał 6,1%.

„Biorąc pod uwagę niepewność w ścieżce ożywienia w 2020 roku, inwestorzy przesunęli punkt ciężkości na zyski z 2021 roku” - napisał Kostin. „W konsekwencji, ceny akcji przesunęły się mocno wraz z korektami konsensusu zysku na akcję z 2021 roku” - dodał. W ciągu trzech miesięcy po szczycie na rynku akcji 19 lutego, indeks S&P 500 spadł o 14%.

Niemniej jednak pomiędzy cenami poszczególnych akcji a ich spodziewanymi zyskami w przyszłym roku pojawiła się znaczna rozbieżność, dlatego Kostin doradzał klientom, aby skupić się na akcjach, a nie na indeksie.

Poniższy wykres pokazuje 3-miesięczną zmianę oczekiwań co do zysków w 2021 r. dla 20 różnych akcji S&P 500, a następnie zmianę ceny, która z tego wynika. Trzecia kolumna pokazuje rzeczywistą zmianę ceny w tym czasie. Spółki są uszeregowane według największych różnic pomiędzy sugerowanymi i rzeczywistymi zmianami kursu akcji w ciągu ostatnich 90 dni.

FXMAG indeksy top 10 niedoszacowanych (i przeszacowanych) spółek s&p 500 us500 decyzje inwestycyjne  s&p500  indeksy giełdowe  giełda papierów wartościowych  rynek akcji 1

Akcje, które wyprzedały się bardziej niż zmiany w prognozach zysków, wydają się być uzasadnione, między innymi HP Inc. (HPQ), -0,06%, Cincinnati Financial Corp. (CINF), +1,17% Simon Property Group Inc. (SPG), +6,75%, Nordstrom Inc. i Gap Inc. (GPS), +11,12%.

Do tych, które znacznie przewyższyły prognozy wyników, zalicza się MarketAxess Holdings Inc. (MKTX), +2,20% , MGM Resorts International (MGM), +3,60% , DexCom Inc. (DXCM), +0,10% , Cabot Oil & Gas Corp. (COG), -0,05% i Take-Two Interactive Software Inc. (TTWO), +0,03%, COG, -0,05% I TAKE-TWO INTERACTIVE SOFTWARE INC.

Notowania: S&P 500

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SP:SPX/

Szymon Czuraj

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk