• Sklep
  • Odbierz prezent
Tom Lee: kurs Bitcoina (BTC) jest zaniżony - powinien wynosić ok. 14 tys. dolarów

Dobrze znany wszystkim obserwatorom rynku kryptowalut Tom Lee, główny analityk Fundstrat Global Advisors, po raz kolejny podzielił się swoim optymistycznym spojrzeniem na sytuację bitcoina (BTC). Stwierdził on, że „starzy, duzi gracze” powoli wracają na rynek, czego odzwierciedleniem są ostatnie wzrosty zarówno BTC, jak i całego rynku walut wirtualnych.

 

Podczas czwartkowego wywiadu udzielonego telewizji CNBC Tom Lee zauważył, że posiadacze starszych adresów bitcoinowych portfeli ponownie zaczynają dokonywać zakupów, podczas gdy wielu z nich upłynniło część swoich BTC na przełomie grudnia 2017 r. i stycznia 2018 r., kiedy bitcoin był na swoich szczytach notowań. Wg Lee jest to jednym z wyznaczników tego, że trwający od początku zeszłego roku trend spadkowy powoli traci na sile.

Oprócz tego, główny analityk Fundstrat powtórzył swoją fundamentalną prognozę dla rynku kryptowalut, przypominając o tym, że do potencjalnych wzrostów przyczynią się także inwestorzy instytucjonalni, których do ekspozycji kapitału na nowym dla nich rynku zachęcą m.in. rozwiązania depozytowe rozwijane przez Fidelity, czy uruchomienie platformy futures Bakkt.

Czytaj także: Fidelity i Bitcoin - gigant z Wall Street już w marcu umożliwi inwestowanie w BTC dużym graczom

Fidelity Investments, jeden z największych funduszy zarządzających kapitałem na świecie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w marcu rozpocznie oferowanie usług związanych z bitcoinem (BTC) dla inwestorów instytucjonalnych.   Depozytariusz bitcoina, wraz z pozostałymi usługami, świadczony będ.. Czytaj
Fidelity i Bitcoin - gigant z Wall Street już w marcu umożliwi inwestowanie w BTC dużym graczom

 

Ponadto, Lee zwrócił uwagę na fakt, że w krajach takich jak np. Wenezuela, czy Iran bitcoin już jest w pełni użyteczną walutą codziennego użytku, chroniącą obywateli przed skutkami destrukcyjnej sytuacji gospodarczej.

Analityk powtórzył również, że bitcoin wciąż jest wyceniany niżej, niż „powinien być”. Realna wartość bitcoina, na którą składają się liczba aktywnych adresów publicznych portfeli, ich średnie saldo oraz liczba i wolumen transakcji, a także pozostałe czynniki wpływające na popyt, powinna aktualnie wynosić ok. 14 tys. dolarów, nie zaś poniżej 5 tys., jak jest to obecnie.

Czytaj także: Tom Lee: Kurs Ethereum (ETH) osiągnie 1900 dolarów do końca 2019 r.

Najwyżej kapitalizowany altcoin, jakim obecnie jest Ethereum (ETH), w najbliższym czasie doświadczy odwrócenia trendu spadkowego i gwałtownych wzrostów notowań, które pozwolą uzyskać kurs nawet do 1900 dolarów do końca przyszłego roku, jak twierdzi Tom Lee, współzałożyciel i główny analityk Fundstr.. Czytaj
Tom Lee: Kurs Ethereum (ETH) osiągnie 1900 dolarów do końca 2019 r.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk