• Odbierz prezent
zlecenia oczekujące
Z artykułu dowiesz się:

- Jak daleko od szczytów/dołków najbezpieczniej jest stawiać zlecenia oczekujące?

Jeden z naszych czytelników zadał nam niezwykle istotne pytanie: Jak daleko od szczytów/dołków najbezpieczniej jest stawiać zlecenia oczekujące. Redaktorzy FXMAG.PL postanowili odpowiedzieć na to pytanie wspólnie z zespołem Consilium Invest.

 

Okolice dołków i szczytów z perspektywy analizy technicznej służą zazwyczaj jako potencjalne strefy wsparcia i oporu. Reakcja rynku w okolicy takich stref (przebicia, odbicia) jest kluczowa, stąd są one wykorzystywane jako poziomy składania zleceń oczekujących. Tyczy się to zarówno zleceń wejścia (zlecenia buy/sell stop i buy/sell limit), jak i wyjścia (stop loss, take profit). Czasem reakcja rynku w okolicy wsparć/oporów jest ‘fałszywa’ (tzw. fałszywe wybicia), co negatywnie odbija się na skuteczności zagrań (wybijanie stop lossów, odwrócenie ruchu ceny po uruchomieniu zlecenia typu stop). Z tego względu zlecenia stawiane są najczęściej w pewnej odległości od dołków/szczytów (wsparć/oporów). Jak duży powinien być ten bufor bezpieczeństwa?

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk