• Odbierz prezent
To zadanie przekroczyło możliwości kryptowaluty bitcoin (BTC)

W przeszłości widywaliśmy wielokrotnie sytuacje, w których kurs bitcoina był całkowicie odklejony od tradycyjnych rynków finansowych. Jednak wydaje się, że te czasy to już bezpowrotna przeszłość. Teraz kryptowaluta bitcoin (BTC) tańczy tak, jak zagra finansjera w Wall Street.

 

Sytuacja na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Na rynkach kapitałowych mamy dzisiaj do czynienia ze sporą nerwowością. Spadki obserwujemy zarówno na indekach europejskich (WIG20, DAX), jak i głównych amerykańskich benchmarkach, które są dopiero w początkowej fazie swojej sesji. Taka atmosfera udzieliła się również kryptowalucie bitcoin (BTC), który ulegając presji otoczenia, zniżkuje dzisiaj o -4,85% do poziomu 10356 dolarów. Póki co nie zagraża to sytuacji rynkowych byków, które w zeszłym tygodniu wypracowały sobie spory bufor bezpieczeństwa. Jednak jeśli słabe nastroje będą się utrzymywały na tradycyjnych rynkach, wtedy w szybkim tempie możemy się ponownie znaleźć w okolicach kluczowego wsparcia zarówno technicznego jak i psychologicznego, które niezmiennie znajduje się na poziomie okrągłych 10000 dolarów.

Jaki jest cel dla rynkowych byków na kryptowalucie bitcoin BTC

Najważniejszym zadaniem dla kupujących jest utrzymanie kursu bitcoina powyżej 10000 dolarów, a następnie wyprowadzenie fali wzrostowej wybijającej strefę podażową rozpoczynającą się od poziomu 12000 dolarów. Taki sukces byków, otworzyłby im drogę do 14000 dolarów, a w kolejnym kroku nawet w rejon ATH (all time high).

 Wykres: Kurs kryptowaluty bitcoin (BTC) (2 lata)

Wykres: Kurs kryptowaluty bitcoin (BTC) (2 lata)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk