• Odbierz prezent
To największa fala aprecjacji euro! Czy kurs euro do dolara EUR/USD odbije się od 1,08?

Na szczególną uwagę, w przypadku kursu euro wobec dolara (EUR/USD), zasługuje poziom 1.08. Jest to wynikiem m.in. wzrostów jakie miały miejsce od 20 marca.

Analizując ten zryw popytu o wielkości 7 figur widać, że jest to największa fala aprecjacji Euro od szczytów 1.25. Dodajmy to tego ostanie minima, które są bliskie dolnej strefy konsolidacji z lat 2015-2017. To wszystko sugeruje, że wspólna waluta europejska jest blisko kluczowych poziomów z każdej skali powyżej D1.

Dziś testowane jest wsparcie z D1 – 1.08. Jeżeli piątkowa świeca z dolnym cieniem jest prognostykiem na ten tydzień, to wkrótce białe świece mogą ujawnić swój potencjał.

Zaryzykuje, kładąc trzy litery na ostatnich dołkach: RGR. Ostatnia z nich nie przypadkowo jest ze znakiem zapytania. Tego typu układ wymaga silnych wzrostów powyżej linii szyi, której nachylenie jest ostro spadkowe.

Jeżeli żółte wsparcie nie utrzyma się, to umacniający się USD może dosięgnąć ostatniego dołka 1.0650. Cena Close z dnia dzisiejszego będzie pewną wskazówką na kolejne dni.

Czy 1.08 to nowy dołek? - 1

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk