• Odbierz prezent
To koniec Coinroom. Giełda kryptowalut z dnia na dzień wypowiada umowę swoim klientom

Warszawska giełda kryptowalut Coinroom we wtorek 2 kwietnia na swojej witrynie internetowej niespodziewanie opublikowała oświadczenie o wypowiedzeniu umowy swoim klientom. W praktyce jest to jednoznaczne z zakończeniem działalności przez Coinroom, co najprawdopodobniej jest pokłosiem wpisania giełdy na listę ostrzeżeń publicznych przez KNF, które miało miejsce pod koniec stycznia.

 

 

Czytaj także: Polskiej giełdzie kryptowalut Coinroom grozi 5 milionów złotych kary

W piątek 25 stycznia Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) poinformował o wpisaniu polskiej giełdy Coinroom na listę ostrzeżeń publicznych. Prokuratura okręgowa w Warszawie otrzymała  zawiadomienie kierowane przez UKNF o popełnieniu przestępstwa określonego w artykule 150 ust. 1, który brzmi. .. Czytaj
Polskiej giełdzie kryptowalut Coinroom grozi 5 milionów złotych kary

Giełda Coinroom we wtorek opublikowała oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o świadczeniu usług swoim obecnym klientom, z jednodniowym okresem wypowiedzenia. Oznacza to, że klienci są zobowiązani do wypłaty wszystkich swoich środków w walutach fiducjarnych, a także w kryptowalutach do końca środy 3 kwietnia. Jeżeli klienci nie dokonają wypłaty w wyznaczonym terminie, będą musieli skontaktować się z obsługą klienta giełdy za pośrednictwem poczty e-mail, co z pewnością będzie mniej dogodne i zajmie więcej czasu.

Jako podstawę wypowiedzenia umowy przytoczono §6 pkt. 2 regulaminu giełdy: Umowa może być rozwiązana przez każdą ze Stron w dowolnym momencie. Użytkownik w tym celu powinien usunąć swoje Konto, a Usługodawca wysłać wiadomość e-mail oraz usunąć Konto Użytkownika. Usunięcie Konta jest możliwe wyłącznie jeśli salda są puste (wymagane zlecenie wypłaty przez Użytkownika).

 

Coinroom 25 stycznia został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych KNF, zaś Prokuratura Prokuratura okręgowa w Warszawie otrzymała  zawiadomienie kierowane o popełnieniu przestępstwa określonego w artykule 150 ust. 1, który brzmi:

Kto, nie będąc uprawnionym, prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego, podlega grzywnie do 5.000.000 zł albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

 

Czytaj także: Polska giełda kryptowalut Coinroom ofiarą ataku. Uwaga na fałszywą aplikację mobilną!

Giełda kryptowalut Coinroom w piątek 10 sierpnia padła ofiarą ataku hakerskiego, który polegał na przejęciu jej domeny internetowej i przekierowaniu użytkowników na fałszywą witrynę, podszywającą się pod serwis giełdy. Wg informacji Coinroom, sytuacja została opanowana, a dostęp do domeny odzyskany.. Czytaj
Polska giełda kryptowalut Coinroom ofiarą ataku. Uwaga na fałszywą aplikację mobilną!

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk