• Odbierz prezent
To dobre porozumienie dla Wielkiej Brytanii - twierdzi Premier May. Kurs funta odbija w górę

Brytyjska premier Theresa May oceniła w czwartek, że wypracowana deklaracja polityczna dotycząca przyszłych relacji jej kraju z Unią Europejską jest "dobrym porozumieniem" dla Wielkiej Brytanii i realizuje wolę wyborców wyrażoną w referendum z 2016 roku.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Występując przed siedzibą premiera na Downing Street, May podkreśliła, że "to porozumienie zostało wypracowane między Wielką Brytanią a Komisją Europejską", i zastrzegła, że następny krok zależy od przywódców pozostałych 27 państw członkowskich UE, którzy muszą ocenić tekst przed niedzielnym nadzwyczajnym posiedzeniem Rady Europejskiej.

 

May zapowiedziała jednocześnie, że w kolejnych dniach będzie prowadziła rozmowy z wieloma europejskimi liderami - w tym z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem, który w czwartek przebywa z wizytą w Londynie - przekonując ich do sfinalizowania negocjacji.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk