• Odbierz prezent
To będzie ważny tydzień na rynkach! Kontrakty w Europie i USA rosną, w Azji zwyżki od Tokio po Hongkong

Kontrakty na europejskie indeksy rosną, podobnie - na amerykańskie. Na giełdach w Azji zwyżki od Tokio i Seulu po Hongkong, a zwyżkom przewodzą spółki z sektora technologicznego, które w poprzednich tygodniach nie raz ciągnęły w dół indeksy w USA - podają maklerzy.

Kontrakty na Euro Stoxx 50 rosną o 0,607 proc., na FTSE 100 - w górę o 0,568 proc., na CAC 40 - rosną o 0,578 proc., a na DAX - na plusie o 0,634 proc.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

 

Kontrakty na indeksy w USA zyskują teraz po 0,7-0,9 proc.

Inwestorzy zwracają uwagę na sytuację W.Brytanii po tym, jak w niedzielę przywódcy państw i rządów 27 krajów UE zatwierdzili na szczycie w Brukseli umowę ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE i deklarację polityczną ws. przyszłych relacji. Dokument rozwodowy musi zostać teraz przegłosowany przez PE i parlament brytyjski.

Brytyjska premier Theresa May przedstawi w poniedziałek w parlamencie oświadczenie w sprawie Brexitu po niedzielnym szczycie w Brukseli.

Pomimo uzyskania porozumienia w Brukseli brytyjską premier czekają trudne tygodnie, aby przekonać brytyjski parlament do poparcia wypracowanej przez nią propozycji.

Sprzeciw wobec umowy wyjścia zapowiedziała m.in. wspierająca jej mniejszościowy rząd północnoirlandzka Demokratyczna Partia Unionistów, a także ponad 80 eurosceptycznych posłów rządzącej Partii Konserwatywnej.

Na rynkach z zaniepokojeniem śledzony jest rozwój sytuacji po ostrzelaniu przez siły rosyjskie okrętów marynarki wojennej Ukrainy w Cieśninie Kerczeńskiej. W Kijowie na nadzwyczajnym posiedzeniu zbierze się Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy, by zająć się sprawą wprowadzenia stanu wojennego.

Rozpoczynający się tydzień będzie ważny dla globalnych graczy.

We wtorek wiceprezes Fed Rich Clarida wystąpi w Nowym Jorku, a szef Fed Jerome Powell w środę wystąpi w Klubie Ekonomicznym w Nowym Jorku.

W najbliższy czwartek zostanie opublikowany protokół z listopadowego posiedzenia Fed, a w piątek wystąpi prezes Fed z Nowego Jorku John Williams.

"Rynek będzie czekał na potencjalne oznaki +gołębich+ uwarunkowań w polityce Fed" - mówi John Lockton, szef strategii inwestycyjnych w Wilsons Advisory & Stockbroking.

W piątek rozpoczyna się zaś szczyt G20 w Buenos Aires, podczas którego prezydent USA Donald Trump ma spotkać się z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem.

"Inwestorzy czekają na wyznaczenie jakiejś ścieżki. Nie sądzę, że już zobaczymy szczegółowe porozumienia USA-Chiny. Ale taka ścieżka do sukcesu, droga do osiągnięcia porozumienia będzie bardzo wspierać akcje na giełdach na całym świecie" - ocenia Lockton.

 

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk