• Odbierz prezent
TMS Starter - ceny ropy bronią notowań, dolar (USD) zyskuje, surowce w odwrocie
fot. freepik.com
  • Handel w Azji przebiegał w mieszanych nastrojach, pomimo pozytywnego wydźwięku sesji na Wall Street. Na FX minimalnie zyskuje dolar przy nieco niższych rentownościach obligacji. Pogrom na rynku kryptowalut.
  • Piątkowa sesja na Wall Street przebiegała pod dyktando byków, a wszystkie główne benchmarki znalazły się nad kreską. Dow Jones rósł o 1,06 proc., S&P500 dodał 1,49 proc., a najsilniej zwyżkował Nasdaq100, którego notowania rosły o 2,32 proc.
  • W USA nie gasną oczekiwania inflacyjne. W piątek indeks nastrojów Uniwersytetu Michigan pokazał najwyższe od dekady oczekiwania inflacyjne. Pomimo to w poniedziałek rentowności 10-latek znajdują się na nieco niższym poziomie, 1,62 proc.
  • Handel w Azji przebiegał w nieco gorszych nastrojach. Sesja w Japonii kończyła się spadkiem Nikkei225 o około 1 proc. Nad kreskę wyszły Hang Seng oraz Shanghai Composite, które dodały odpowiednio 0,5 proc. oraz 1 proc.
  • Futures na indeksy w Europie sugerują mieszany początek notowań.
  • W weekend doszło do pogromu na rynku kryptowalut. Burza na mediach społecznościowych wokół słów Muska o potencjalnej sprzedaży bitcoinów przez Teslę wywołała panikę i sprowadziła kurs w okolice 42,8 tys. USD, ostatnio widziane ponad 3 miesiące temu. W poniedziałek rano notowania BTC/USD spadają o około 14 proc.
  • Na rynku walutowym minimalnie zyskuje dolar. Kurs EUR/USD spada w okolice 1,2130, a notowania GBP/USD cofają się do 1,4085.
  • Tracą waluty surowcowe. AUD/USD spada do 0,7750, a notowania NZD/USD cofają się w okolice 0,7220.
  • Na rynku złotego panuje względna stabilizacja, z kursem EUR/PLN na poziomie 4,5250. Bez echa przeszły ubiegłotygodniowe wypowiedzi jastrzębich członków RPP o możliwości sygnalnej podwyżki stóp procentowych.
  • Ceny kontraktów na ropę naftową bronią poziomów zdobytych przed weekendem. Baryłka ropy WTI kosztuje około 65,4 USD, a za ropę spod znaku Brent inwestorzy płacą 68,7 USD.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk