• Odbierz prezent
TMS Starter - 2

Rynek akcji w czwartek pokazuje mieszane wyniki, a inwestorzy zdają się powoli obojętnieć na nowe napięcia na linii USA-Chiny. USD słabnie do głównych walut, ale EUR/USD pozostaje pod 1,16. Złoto pozostaje blisko 9-letnich szczytów.

  • Doniesienia, że Chiny rozważają nakaz zamknięcia amerykańskiego konsulatu w Chengdu generalnie nie zrobiły wrażenia na inwestorach. Działania Pekinu maja być odwetem za wczorajsza decyzję o zamknięciu konsulatu Chin w Houston w Teksasie.
  • Wcześniej media donosiły, że Chiny wybiorą na cel konsulat w Wuhan. Jeśli konsulat Chengdu zostanie zamknięty zamiast Wuhan, może to oznaczać, że Chiny chcą, aby decyzja była zaskoczeniem dla nieprzygotowanych Amerykanów.
  • Na rynku akcji w Azji dominują spadki jako opóźnione dyskonto wczorajszego zaognienia sporu USA-Chiny. Nie widać jednak nerwowego nasilania przeceny. Chiński Shanghai Composite traci 1 proc., koreański KOSPI spada o 0,7 proc. Giełda w Tokio nie działa z powodu święta.
  • Futures na S&P500 jest płaski w skali dnia. Wczoraj indeks S&P500 wzrósł do 5-mies. szczytów. Kontrakt na DAX rośnie o 0,4 proc.
  • Na rynku walutowym zaznacza się lekka słabość USD do głównych walut. EUR/USD rośnie do 1,1585, pozostają pod 1,16 dotkniętym na chwilę w środę. AUD/USD wzrasta ponad 0,7150 – dowód braku wyceny konfliktu USA-Chiny.
  • EUR/PLN zaczyna dzień od odbicia od 4,4150.
  • Na rynku towarowym ropa WTI jest wyżej o 0,2 proc. i testuje 42 USD/b. Pomaga słabszy USD.
  • Cena złota na 1871 pozostaje blisko 9 letnich szczytów osiągniętych w środę. Srebro cofnęło się do 22,7 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk