• Odbierz prezent
Time Inc. częściowo w rękach braci Koch

Na amerykańskim rynku medialnym szykuje się duże przejęcie. Gigant medialny Meredith Corporation planuje przejąć Time Inc. Spółka medialna miałaby zapłacić 1,84 mld dolarów za Time Inc., istniejące na rynku od 1922 roku.

 

Meredith Corporation już w 2013 roku starało się o przejęcie Time Inc. Niestety cztery lata temu nie udało się sfinalizować przejęcia. Dopiero w listopadzie tego roku, ogromny konglomerat medialny, w którego posiadaniu jest 20 tytułów magazynów i 15 stacji telewizyjnych przejmie istniejący na rynku od prawie 100 lat Time Inc. W zasobach Time Inc. znajdują się jedne z najchętniej czytanych przez Amerykanów czasopism, m.in. Time, People, Fortune. Agencja Reuters podaje, że Meredith Corporation za przejęcie spółki Time Inc. Zapłaci 1,84 mld dolarów.

Co ciekawe, przejęcie Time’a miałoby być częściowo sfinansowane przez jedną z najbogatszych rodzin na świecie – braci Koch. Charles i David Koch za pośrednictwem funduszu Koch Equity Development mieliby wspomóc Meredith Corporation sumą 650 mln dolarów. W sprawie wypowiedzieli się główni zainteresowani z Meredith Corporation, którzy twierdzą, że bracia Koch w ten sposób nie otrzymają ważnych stanowisk w Zarządzie spółki. Meredith Corporation jest spółką notowaną na NYSE.

MDP

FXMAG biznes time inc. częściowo w rękach braci koch time koch meredith corporation 1


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk