• Odbierz prezent
The Wizards ze stajni Carbon Studio na liście top bestsellerów VR sklepu Steam

Najbardziej znany tytuł Carbon Studio – The Wizards – gra VR osadzona w świecie fantasy, w której gracz wciela się w potężnego czarodzieja i walczy ze złem za pomocą magii – drugi rok z rzędu trafiła na listę top bestsellerów VR sklepu Steam.

- W mijającym roku konkurencji na rynku gier nie brakowało. Polskie studia gamingowe wypuściły w tym czasie ok. 250 premierowych gier, w tym tytuły AAA, czyli te o najwyższych budżetach przeznaczonych na produkcję i promocję, od których oczekuje się wysokiej jakości i dobrej sprzedaży. Prognozy mówią o tym, w 2019 liczba ta jeszcze wzrośnie. Dlatego ogromnie nas cieszy, że The Wizards – która premierę miała w 2017 roku – ponownie została doceniona przez graczy i znów jest na liście top bestsellerów VR sklepu Steam. – informuje Błażej Szaflik, prezes Carbon Studio.

The Wizards zdobyła już kilka nagród podczas branżowych eventów, m.in. na Indie Prize w Kolonii, Casual Connect w Azji,  Respawn 207. Tytuł był też kilkukrotnie nominowany do nagrody w kilku kategoriach na Game Access w Brnie, czy White Nights w Pradze.

W grudniu, spółka poinformowała, że The Wizards: Trials of Meliora  w wersji mobilnej – osobny tytuł oparty na The Wizards, jest dostępny  na pudełku samodzielnych gogli VR (wirtualna rzeczywistość) Xiaomi Mi i stał się częścią pakietu Xiaomi – Mi VR Super Player Edition.

- Współpraca z tak potężnym partnerem na chińskim rynku jest dużym wyróżnienie, zwłaszcza, że pierwsza wyprodukowana partia gogli przez Xiaomi rozeszła się wśród użytkowników w ciągu jednego dnia. To pokazuje jak wielki jest potencjał w chińskim rynku VRu mobilnego. Zależy nam, by nasze gry były przystępne dla najszerszego grona odbiorców, jednocześnie zapewniając rozrywkę również doświadczonym graczom.  – dodaje Błażej Szaflik.

Ambicją Carbon Studio jest utrzymanie pionierskiej pozycji na rynku immersyjnych technologii rozszerzających otaczającą rzeczywistość (AR), lub łączących ją ze światem wirtualnym (MR, VR).

W pierwszej połowie 2019 roku spółka chce zadebiutować na NewConnect.


Carbon Studio

Carbon Studio to działające od 2015 roku, niezależne studio developerskie z siedzibą w Gliwicach. Zespół koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych gier i aplikacji VR (wirtualna rzeczywistość) na komputery osobiste i urządzenia mobilne. Celem spółki jest spełnienie wymagań użytkowników i zbudowanie godnej zaufania marki na dynamicznie rozwijającym się rynku VR. Najważniejsze autorskie projekty spółki to ALICE VR – gra zainspirowana Alicją w Krainie Czarów oraz The Wizards, przygodowa gra akcji, w której gracz wciela się w postać potężnego czarodzieja walczącego ze złem za pomocą magii. Spółka z sukcesem tworzy także aplikacje szkoleniowe VR, wizualizacje architektoniczne i inne projekty wykorzystujące tę technologię.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk