• Odbierz prezent
The Wizards w rankingu najpopularniejszych gier VR Steam 2020. Carbon Studio z trzema premierami w 2021 roku [gaming]

The Wizards Enhanced Edition – najpopularniejsza gra z portfolio Carbon Studio, notowanego na NewConnect specjalisty w dziedzinie developmentu gier dedykowanych technologii VR, czwarty rok z rzędu znalazła się w zestawieniu TOP listy bestsellerów gier VR na świecie platformy Steam. W brązowej kategorii po raz pierwszy pojawiła się także najnowsza część serii – The Wizards Dark Times. Podczas zimowej wyprzedaży Steam, gracze zakupili 10 tys. sztuk obu wyróżnionych produkcji. Obecnie spółka pracuje nad najważniejszym tytułem w portfolio produkcyjnym – Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. W 2021 roku studio planuje trzy premiery.

- Z wielką satysfakcją informujemy, że nasze dwie produkcje zostały wyróżnione w zestawieniu najlepszych gier VR 2020 platformy Steam. Od 2016 roku pierwsza gra fantasy z naszej popularnej serii - The Wizards - niezmiennie zwiększa grono nowych odbiorców i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jednocześnie, w brązowej kategorii, wyróżnienie otrzymała także nasza najnowsza część z serii, The Wizards Dark Times. – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.

W okresie 22 grudnia 2020 – 5 stycznia 2021, podczas zimowej wyprzedaży Steam, obie gry z serii The Wizards zostały zakupione w liczbie 10 tys. egzemplarzy. W nowej odsłonie The Wizards – Dark Times gracze mierzą się z siłami zła w zupełnie nowym świecie fantasy. Mechanika przywoływania czarów jest oparta na intuicyjnym i immersyjnym systemie rzucania zaklęć za pomocą gestów rąk. Otoczenie w grze zostało zaprojektowane z większym naciskiem na interakcję z użytkownikiem.

Steam Awards 2020 wyróżniło najlepsze gry łącznie w 10 kategoriach, takich jak Gra VR roku 2020, Najbardziej Innowacyjna Gra, Gra ze znakomitą fabułą, czy Najlepsza ścieżka dźwiękowa. W czołówce Gier VR roku 2020 znalazło się Half-Life Alyx.

Aktualnie Carbon Studio pracuje nad swoją największą produkcją w wirtualnej rzeczywistości -Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. Projekt, który przedstawi uniwersum Warhammera w wirtualnej rzeczywistości powstaje na licencji brytyjskiej firmy, Games Workshop. Obecnie trwa kampania marketingowa tytułu. Premiera gry zaplanowana jest na połowę 2021 roku. Carbon Studio jest jednocześnie wydawcą swojego największego tytułu. Produkcja zostanie wydana na wszystkie najważniejsze urządzenia VR. – W listopadzie ubiegłego roku udostępniliśmy teaser gry. Spotkał się on z wieloma pozytywnymi opiniami. Liczymy na to, że produkcja skradnie serca wielu fanów gier na całym świecie – dodaje Aleksander Caban.

Oprócz wspomnianego Warhammer’ a, Carbon Studio w 2021 roku planuje premiery także dwóch innych tytułów w wersji na popularne, bezprzewodowe gogle – Oculus Quest. Mowa o The Wizards Dark Times oraz grze z portfolio wydawniczego spółki – Dreamo VR. – Najnowsze gogle OQ2 to hit sprzedażowy. Liczymy na to, że nasze projekty umożliwią zaprezentowanie zaawansowanych możliwości tego sprzętu, m.in. grafiki nowej generacji – komentuje Aleksander Caban.

W bieżącym roku Carbon Studio planuje przeniesienie notowań akcji spółki z rynku NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie. – Prace związane z przejściem na GPW idą zgodnie z planem. Liczymy, że w drugim kwartale br. złożymy do KNF Prospekt Emisyjny – dodaje Aleksander Caban.

O Spółce:

Carbon Studio to pionier na polskim i europejskim rynku w dziedzinie developmentu gier dedykowanych technologii VR. Twórcy świetnie ocenianej gry The Wizards (80/100 pkt na Metacritic i 83 proc. pozytywnych komentarzy na platformie Steam). We wrześniu 2019 roku studio podpisało umowę licencyjną na produkcję gry komputerowej z wiodącym wydawcą miniaturek i gier bitewnych, Games Workshop. Carbon Studio stworzy grę przeznaczoną na wszystkie główne platformy VR, osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar, które stanowi podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych. 

Carbon Studio powstało w 2015 roku z inicjatywy Aleksandra Cabana, Karoliny Koszuty i Błażeja Szaflika, którzy doświadczenie zdobywali współtworząc takie tytuły jak Painkiller Hell & Damnation, Deadfall Adventures i Get Even. Podstawową działalnością spółki jest tworzenie i wydawanie gier wideo na platformy wszystkich liczących się producentów VR i AR: Oculus, HTC, PlayStation VR, Microsoft VR, Xiaomi VR, a także komputery PC i konsole. Carbon Studio ma status dewelopera i wydawcy Sony PlayStation i Microsoft Xbox. Od początku swojego istnienia spółka współpracuje z Valve, HTC Vive, Oculusem / Facebookiem, Epic Games, Razzer, NVidia, Xiaomi oraz innymi czołowymi dostawcami sprzętu i technologii. 

Od grudnia 2019 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect. W 2021 roku Carbon Studio planuje przeniesienie notowań spółki z rynku NewConnect na główny parkiet GPW.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk