• Sklep
  • Odbierz prezent
The Farm 51 podaje wstępne wyniki sprzedaży WW III i puszcza oczko do inwestorów

Gliwicka spółka gamingowa The Farm 51 opublikowała we wtorek 23 października komunikat o wstępnych wynikach sprzedaży swojej najnowszej gry - World War III. Mimo słabego debiutu, wielu problemów technicznych i mieszanych recenzji, flagowy produkt spółki zaledwie w ciągu pierwszych trzech dni sprzedał się w liczbie ponad 100 tys. egzemplarzy. Przy okazji opublikowania informacji, The Farm 51 zastosował również sprytny trik o charakterze marketingowym, skierowany do inwestorów.

 

Handluj na rynku akcyjnym. Prowizja dla akcji z GPW tylko 0,20% min. 2,99 PLN

 
SPRAWDŹ

World War III zadebiutowała w piątek 19 października w godzinach wieczornych na platformie Steam w trybie tzw. wczesnego dostępu, co oznacza że finalna wersja gry może zostać jeszcze zmodyfikowana. Spółka poinformowała w swoim oświadczeniu, że przez weekend (19-21 października) gra sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzy (po 99 PLN każdy), co oznacza przychód brutto przekraczający 2,5 mln dolarów lub 9,3 mln złotych. Z pewnością jest to imponujący wynik, szczególnie biorąc pod uwagę niespecjalnie udany start sprzedaży w piątkowy wieczór.

Czytaj także: World War III od Farm51 - nieudana premiera i nowe szczyty notowań

Długo oczekiwana, sztandarowa produkcja spółki gamingowej The Farm 51 - World War III - miała swoją premierę w wersji „early access” w piątek 19 października. Nie poszła ona jednak po myśli twórców, debiutując nie tylko z opóźnieniem, ale również licznymi problemami technicznymi oraz błędami w same.. Czytaj
World War III od Farm51 - nieudana premiera i nowe szczyty notowań

 

Co ciekawe, spółka poinformowała, że przychody brutto osiągnięte w ciągu pierwszych trzech dni od debiutu wczesnej wersji World War 3 przekroczyły koszty produkcji i działań marketingowych związanych z grą, które wyniosły 8 mln złotych.

Informacja ta doprowadziła do wielu błędnych interpretacji, wg których gra zwróciła się w pierwszy weekend od premiery, co jest informacją nieprawdziwą. Spółka poinformowała jedynie o dochodzie brutto, nie zaś o zysku ze sprzedaży.

Mimo, że zestawienie ze sobą tych dwóch informacji nie można uznać za celowe wprowadzanie inwestorów w błąd, jest to dość popularny zabieg marketingowy, polegający na zestawieniu dwóch niezwiązanych ze sobą w żaden sposób wartości w celu podkreślenia sukcesu, wywołania medialnego szumu i zainteresowania spółką nowych inwestorów.

 

Pozostaje zaapelować do wszystkich uczestników i obserwatorów rynku o uważne i wnikliwe czytanie informacji publikowanych przez spółki.

 

Mimo bardzo dobrego otwarcia poniedziałkowej sesji, ogromnego wolumenu i wybicia historycznych szczytów na kursie 51 PLN, wtorkowa sesja również była udana dla The Farm 51. Podczas jej trwania doszło do ustanowienia nowego szczytu notowań - 54,70 PLN.

 

Obecnie F51 jest notowany po 43,15 PLN.


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk