• Odbierz prezent
The Dust założył spółkę zależną – Two Horizons!

The Dust założył spółkę zależną – Two Horizons. Studio będzie odpowiadało za produkcję symulatorów, w tym m. in. za kontynuację projektów zapowiedzianych przez The Dust: Car Thief, Hotel Renovator, Aquapark Renovator, Airport Renovator i Exterminator Simulator. Wydawcą wszystkich produkcji będzie The Dust. Jest to kolejny etap realizacji rozszerzonej strategii rozwoju The Dust na lata 2020-2023 ogłoszonej w październiku br.

Zgodnie ze strategią rozwoju The Dust Spółka zamierza w ramach tworzonej grupy kapitałowej realizować działalność w 3 obszarach: produkcji gier indie premium, średnio budżetowych gier survivalowych oraz średnio budżetowych symulatorów. Nowe studio będzie zajmowała się produkcją gier z gatunku symulatorów.

	 Warszawa, 24 listopada 2020 r.  - 1

- Dla przejrzystości komunikacji zarówno z rynkiem kapitałowym jak i z graczami chcemy budować silne i rozpoznawalne brandy dla wszystkich trzech rodzajów działalności, a także pozycję samego The Dust jako wydawcy. Jednocześnie chcąc zapewnić identyfikację poszczególnych zespołów z trzema filarami naszej działalności, postanowiliśmy budować pierwszy filar w ramach spółki The Dust, a dwa pozostałe w ramach spółek zależnych. Założone w lipcu br. Game Island zajmuje się produkcją gier survivalowych, natomiast powołane dzisiaj Two Horizons zajmie się produkcją symulatorów – komentuje Jakub Wolff, Prezes Zarządu The Dust oraz Prezes Two Horizons.

Studio Two Horizons będzie odpowiedzialne za kontynuację produkcji 5 zapowiedzianych symulatorów przez The Dust, a więc Car Thief, Hotel Renovator, Aquapark Renovator, Airport Renovator oraz Exterminator Renovator.

- Część gier symulatorowych jest już na etapie produkcji bądź w fazie marketingowej po zakończonym etapie preprodukcji w The Dust. Chcemy przesunąć dokończenie produkcji tych gier do Two Horizons, która skupi się na produkcji gier symulatorowych. Do nowego studia trafią również osoby kluczowe dla poszczególnych projektów, które są w nie zaangażowane od początku trwania prac. Dzięki temu Two Horizons startuje ze zbudowanym portfelem produkcji w toku i szybciej niż inne startupy będzie osiągać przychody ze sprzedaży gier. Jednocześnie The Dust zachowa w tych projektach udział w przychodach odpowiedni do dotychczas poniesionych kosztów ich przygotowania. W najbliższym czasie zamierzamy opublikować kolejne zapowiedzi – dodaje Jakub Wolff.

Two Horizons - to druga spółka zależna od The Dust. 24 lipca br. wrocławski producent i wydawca powołał spółkę Game Island, która zajmuje się produkcją gier z gatunku survival. W październiku studio opublikowało zapowiedź swojego pierwszego projektu – gry Deadly Desert. W przygotowaniu jest zapowiedź kolejnego survivalu. Dla gier tworzonych przez Game Island i Two Horizons wydawcą będzie The Dust. Powołanie obu spółek zależnych jest zgodne ze strategią rozwoju The Dust na lata 2020-2023.

O Spółce:

The Dust S.A. jest producentem i wydawcą gier. Spółka w ramach utworzonej grupy kapitałowej intensywnie rozwija produkcję gier własnych w ramach trzech linii biznesowych: indie premium, średnio budżetowych survivali i średnio budżetowych symulatorów.

Aktualnie The Dust pracuje nad grą osadzoną w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego” na motywach twórczości Jacka Piekary „I, the Inquisitor”.

The Dust 24 lipca br. utworzyło spółkę zależną Game Island, która będzie skupiona na produkcji własnych średnio budżetowych gier przeznaczonych na platformy PC i konsole. Wiodącym kierunkiem studia będzie tworzenie gier survivalowych.

23 listopada br. utworzyło spółkę zależną Two Horizons wyspecjalizowaną w produkcji symulatorów na platformy PC i konsole.

The Dust jest wydawcą dla wszystkich tytułów spółek zależnych.

Od kwietnia 2018 roku The Dust jest notowana na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk