• Odbierz prezent
The Dust

2 sierpnia spółka gamingowa The Dust przedstawiła strategię rozwoju na najbliższe lata. Spółka skupi się na produkcji wysokobudżetowej gry na podstawie powieści Jacka Piekary, produkcji kilkunastu średniobudżetowych gier na różne platformy oraz tworzeniu gier na zlecenie.

 

2 sierpnia w swym komunikacie spółka The Dust przedstawiła strategię rozwoju na lata 2019-2022. Obejmuje ona następujące założenia:

1. Dywersyfikacja ryzyka działalności spółki poprzez utworzenie trzech specjalizacji opartych o produkcję własnych gier autorskich:

- produkcja wysokobudżetowej gry na podstawie "Cyklu Inkwizytorskiego“ Jacka Piekary,

- produkcja wielu średniobudżetowych gier w modelu premium w celu wydawania co najmniej kilku własnych gier rocznie na różne platformy, w szczególności symulatorów na PC (dywersyfikacja portfolio, rozpoczęcie produkcji w 2019 roku, pierwsze premiery zaplanowano na 2020 r.),

- tworzenia gier na zlecenie.

2. Portowanie (dostosowywanie na inne platformy) własnych gier na PC, PS, Xbox i Nintendo Switch.

3. Dywersyfikacja źródeł przychodów: przychody z gier tworzonych na zlecenie, przychody z wydawania własnych gier, dotacje, przychody z gier tworzonych na podstawie umów koprodukcyjnych z inwestorami, umowy z wydawcami.

4. Rozwój potencjału spółki poprzez zwiększanie liczby zespołów i rozbudowę obecnych.

5. Wprowadzenie programu motywacyjnego dla pracowników i współpracowników opartego o akcje spółki.

 

Warto wspomnieć, że 30 lipca spółka The Dust zawarła umowę ramową z inwestorem dotyczącą współfinansowania przez niego gier, w szczególności na PC i Nintendo Switch, które będą produkowane przez spółkę. Inwestor będzie partycypował w dochodach generowanych przez gry. Spółka The Dust i inwestor planują rozpoczęcie prac nad 15 grami w latach 2019-2021, przy czym w każdym roku planowane jest po 5 gier. Budżet każdej z tych gier szacuje się na ok. 300 tys. zł.

12 lipca spółka informowała o zawarciu umowy z inwestorem, dotyczącej częściowego sfinansowania wysokobudżetowej gry opartej na twórczości Jacka Piekary.

Czytaj także: The Dust – spółka ma umowę z inwestorem

12 lipca spółka gamingowa The Dust poinformowała o zawarciu w tym dniu umowy z inwestorem.   12 lipca spółka The Dust poinformowała w swym komunikacie, że w tym dniu zawarła umowę z inwestorem, który sfinansuje częściowy koszt opracowania i wydania gry opartej na motywach serii książek stanowiącyc.. Czytaj
The Dust – spółka ma umowę z inwestorem

 

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk