• Odbierz prezent
The Dust

12 lipca spółka gamingowa The Dust poinformowała o zawarciu w tym dniu umowy z inwestorem.

 

12 lipca spółka The Dust poinformowała w swym komunikacie, że w tym dniu zawarła umowę z inwestorem, który sfinansuje częściowy koszt opracowania i wydania gry opartej na motywach serii książek stanowiących "Cykl Inkwizytorski" autorstwa znanego pisarza literatury fantastycznej, Jacka Piekary.

W komunikacie dodano, że inwestor zobowiązał się do wsparcia prac nad grą przeznaczoną na PC, PlayStation i Xbox. Łącznie spółka otrzyma 3 mln zł. Wkład ten jest bezzwrotny bez względu na wynik ekonomiczny komercjalizacji gry. W zamian za wkład inwestor ma zagwarantowane prawo do pobierania wynagrodzenia prowizyjnego zależnego od przychodów generowanych z gry.

Budżet gry został określony przez obie strony umowy na ponad 7 mln zł.

 

Warto wspomnieć, że w kwietniu spółka The Dust informowała o podpisaniu listu intencyjnego z inwestorem.

Czytaj także: Spółka The Dust z nowym inwestorem

5 kwietnia spółka gamingowa The Dust poinformowała o ważnym liście intencyjnym, dotyczącym finansowania produkcji nowej gry.   5 kwietnia w swym komunikacie spółka The Dust poinformowała, że w tym dniu podpisała list intencyjny z inwestorem, który deklaruje gotowość do udziału w finansowaniu prod.. Czytaj
Spółka The Dust z nowym inwestorem

 

Spółka The Dust jest notowana na rynku NewConnect od 2018 r. Do tej pory zasłynęła przede wszystkim z advergamingu (gier na zlecenie) oraz gier w modelu free to play. W marcu spółka poinformowała o umowie zawartej z pisarzem Jackiem Piekarą. Spółka zajmie się tworzeniem gier opartych na jego twórczości. Fabuła nowych gier będzie osadzona w mrocznym klimacie powieści z „Cyklu Inkwizytorskiego”.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk