• Odbierz prezent
Tesla- żarty się skończyły, a wykres wygląda groźnie. Jak nisko spadnie kurs Tesli?

Początek notowań na amerykańskim rynku nie oszczędza dotychczasowej gwiazdy czyli spółki Tesla. Może się okazać, że Elon Musk nie utrzyma zbyt długo 3 miejsca na liście najbogatszych ludzi na świecie.

Tesla- sytuacja techniczna

Początek wtorkowych notowań w Stanach Zjednoczonych przynosi około 15% spadek notowań Tesli. Prócz samej przeceny, niesie to za sobą poważne komplikacje średnioterminowe. Załamanie doprowadza bowiem do przełamania z hukiem linii szyi formacji głowy z ramionami. Zgodnie z wynikającym z niej zasięgiem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kurs Tesli może zanurkować nawet poniżej 300 dolarów.

Wykres: Notowania spółki Tesla (1 miesiąc) 

Wykres: Notowania spółki Tesla (1 miesiąc)

Kiepskie prognozy dla Tesli

Jeszcze bardziej niepokojący jest fakt, iż struktura głowa z ramionami jest charakterystycznym sygnałem zakończenia całego trendu wzrostowego, co może być poważnym problemem dla wszystkich inwestorów, którzy zdecydowali się na wejście w akcje Tesli po splicie. Jak doskonale wiemy, są to w dużej mierze inwestorzy z mniejszym kapitałem oraz doświadczeniem. Gdy strach zacznie im spoglądać w oczy, wtedy może się zrobić na rynku bardzo nerwowo.

Notowania: TESLA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TSLA/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk