• Odbierz prezent
Tesla Elon Musk SEC spółka

Znana sprawa dotycząca słynnego tweeta znalazła swój finał. Elon Musk zawarł porozumienie z SEC. Jak wyglądają szczegóły?

 

W ostatnim czasie informowaliśmy o pozwie sądowym amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wobec Elona Muska. Na wieść o problemach prezesa cena akcji Tesli spadła na piątkowej sesji na amerykańskiej giełdzie o ponad 13%.

Czytaj także: Czy Elon Musk przestanie być prezesem Tesli?

Słynny tweet Elona Muska ma dalsze konsekwencje. Czym może się to skończyć dla CEO Tesli?   Słynny tweet szefa znanej spółki motoryzacyjnej Tesla przechodzi powoli do historii. 7 sierpnia CEO Tesli - Elon Musk poinformował w nim o planach wycofania spółki z giełdy, obiecując inwestorom 420 USD za.. Czytaj
Czy Elon Musk przestanie być prezesem Tesli?

 

Zawarte porozumienie

Jak informuje Business Insider, 29 września zostało zawarte porozumienie. Zgodnie z jego ustaleniami, Elon Musk zrezygnuje z funkcji prezesa Tesli i zapłaci 20 mln USD kary. Nie będzie mógł pełnić funkcji prezesa spółki przez co najmniej 3 lata. Zachowa jednak stanowisko CEO (dyrektora generalnego).

Handluj na rynku akcyjnym. Prowizja dla akcji z GPW tylko 0,20% min. 2,99 PLN

 
SPRAWDŹ

Zgodnie z zawartym porozumieniem, również spółka Tesla zapłaci karę finansową w wysokości 20 mln USD. Tesla będzie musiała też mianować dwóch niezależnych dyrektorów do rady spółki.

Według informacji Business Insider, prezes SEC – Jay Clayton oświadczył, że zawarte porozumienie było najlepszym rozwiązaniem w interesie akcjonariuszy spółki i rynku.

 

Czy to koniec problemów?

Mimo rezygnacji z funkcji prezesa, Elon Musk nie ma na co narzekać. Na stanowisku CEO będzie nadal odpowiedzialny za decyzje kluczowe dla działania firmy. Będzie jednak miał nad sobą nowego prezesa, który będzie kontrolował i sprawdzał, czy jego decyzje i działania są właściwe dla spółki.

Należy wspomnieć, że nie jest to koniec problemów dla spółki Tesla i Elona Muska. Niezależnie od ugody zawartej z SEC, swoje śledztwo w tej sprawie prowadzi również amerykański Departament Sprawiedliwości.

Czytaj także: Tesla na celowniku Departamentu Sprawiedliwości

Sprawa spółki Tesla wzbudza coraz większe zainteresowanie amerykańskich organów dbających o respektowanie prawa. W ostatnim czasie spółką zainteresował się Departament Sprawiedliwości.   Słynny tweet Elona Muska 18 września agencja Bloomberg poinformowała, że słynny tweet CEO Tesli – Elona Muska .. Czytaj
Tesla na celowniku Departamentu Sprawiedliwości

Notowania: TESLA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TSLA/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk