• Odbierz prezent
Tesla przewartościowana? Nie dla kupujących. Mamy kolejny rekord wszech czasów

Tesla ustanowiła dzisiaj kolejny historyczny rekord. Kupujący płacili za jedną akcję maksymalnie 1845,86 dolarów. Czy to już absurd, czy euforia dopiero przed nami?

Adekwatna wycena spółki jest trudna, wycena Tesli wręcz nierealna

Pamiętajmy, że mówiąc o Tesli nie chodzi jedynie o jedną z wielu firm motoryzacyjnych. W tym przypadku dalsze losy spółki są uzależnione jedynie od wyobraźni Elona Muska. Biorąc pod uwagę, że już w szkole podstawowej jego ulubioną zabawą była operacja osiedlenia ludzi na Marsie, jest niemalże pewne, iż jeszcze wielokrotnie nas zaskoczy. Na bardziej szczegółową historię firmy Tesla oraz jej prezesa Elona Muska, zapraszam klikając w link poniżej.

Fenomen Tesli

Techniczne spojrzenie na spółkę Tesla

Trzeba uczciwie przyznać dwie kwestie. Po pierwsze, niedźwiedzie miały doskonałą okazję do sprowadzenia notować spółki Tesla na zdecydowanie niższe poziomy. Tak by się wydarzyło, gdyby trwale zostało wyłamane wsparcie zlokalizowane na poziomie 1400 dolarów. Po drugie, sprzedający koncertowo tę okazję zaprzepaścili. Jeżeli podaż nie wykazała się odpowiednią determinacją, jest to jasny komunikat dla popytu, iż ma zielone światło do dalszych wzrostów. Komu jak komu, ale bykom na Tesli, nie trzeba takich sygnałów powtarzać.

 Wykres: Kurs akcji Tesla (3 miesiące)

Wykres: Kurs akcji Tesla (3 miesiące)

Co może się dalej wydarzyć na akcjach Tesli?

Wyjście na nowe historyczne szczyty ma to do siebie, że na danym walorze nie istnieją kolejne klarowne strefy oporowe. W efekcie należy się bardziej skupiać na wsparciach. Tym nieustannie jest pułap 1400 dolarów. Jego trwałe złamanie, mogłoby doprowadzić do panicznej wyprzedaży, ponieważ jest już co korygować. Przypomnijmy, że jeszcze rok temu, Tesla kosztowała około 200 dolarów. Gdybyśmy się chcieli koniecznie pobawić w wyznaczanie potencjalnego targetu dla ruchu wzrostowego, to okrągły poziom 2000 dolarów, jako bariera psychologiczna, mógłby się okazać interesujący. Znając możliwości kupujących na akcjach spółki Tesla, możemy się tam znaleźć nawet jutro…

Notowania: Tesla Inc

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NASDAQ:TSLA/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk