• Odbierz prezent
Tesla podała polskie ceny swoich elektrycznych samochodów. Ile zapłacisz za Teslę 3, Model S i X?

Tesla, producent najpopularniejszych pojazdów elektrycznych, od niedawna będący najwyżej wycenianą spółką motoryzacyjną na świecie, po raz pierwszy udostępnił na swojej oficjalnej witrynie internetowej ceny samochodów w polskim złotym. Oprócz tego pojawił się kalkulator rat leasingowych dla klientów biznesowych. Ile trzeba zapłacić, aby stać się posiadaczem jednego z kultowych pojazdów elektrycznych?

 

Mimo braku oficjalnej sieci dealerskiej Tesli w Polsce i nieobecności autoryzowanych salonów, od sierpnia zeszłego roku można było skonfigurować i zamówić elektryczny samochód z poziomu oficjalnej strony internetowej firmy. Mimo tego, że witryna została w pełni przetłumaczona na język polski, ceny pojazdów były jednak podawane w euro. To zmieniło się we wtorek - od teraz ceny Tesli podawane są w polskim złotym, zaś płatności przyjmowane są w polskiej walucie. Pojawił się również kalkulator rat leasingowych dla firm.

 

Ceny aut produkowanych przez firmę Elona Muska rozpoczynają się od niecałych 200 tys. PLN. Za budżetową Teslę Model 3, odpowiadającą za ponad połowę produkcji spółki, trzeba zapłacić min. 195 490 PLN. Wersja z napędem na wszystkie koła i większym zasięgiem (max. 560 km WLTP) kosztuje już 235 490 PLN, zaś pakiet Performance (zwiększający prędkość maksymalną i zmniejszający przyśpieszenie do setki do 3,4 sek.) wymaga wyłożenia przynajmniej 260,5 tys. PLN.

To oczywiście stawki za wersje podstawowe - konfiguracja lakieru, wzoru felg, czy wnętrza wiąże się z dodatkowymi wydatkami.

Ceny Tesli Model S rozpoczynają się od 360 490 PLN, zaś Model X od 385 490 PLN.

 

Do ceny każdej Tesli należy doliczyć również 4500 PLN opłaty za dostarczenie pojazdu i przygotowanie dokumentów.

Czytaj także: Tesla najdroższym producentem samochodów na świece. Bańka Elona Muska nie chce pęknąć

Stało się coś, co dla obserwatorów rynku motoryzacyjnego już od pewnego czasu było nieuniknione - założona niecałe dwadzieścia lat temu Tesla, produkująca wyłącznie samochody z napędem elektrycznym, stała się najwyżej wycenianym producentem samochodów na świecie, wyprzedzając koncern Toyoty. A wszys.. Czytaj
Tesla najdroższym producentem samochodów na świece. Bańka Elona Muska nie chce pęknąć

 

Notowania: TESLA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TSLA/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk