• Odbierz prezent
Tesla- od dzisiaj promocja na akcjach motoryzacyjnego giganta. Czy cena spadnie o 80% ?

Wszyscy inwestorzy, którzy uważali, iż cena akcji Tesli jest zbyt wysoka, od dzisiaj będą mogli je nabyć po „promocyjnych” cenach. Jest to oczywiście jedynie żart, ponieważ w rzeczywistości będziemy mieli do czynienia jedynie ze splitem 5:1.

Co to jest split akcji?

Split jest to podział akcji, który nie zmienia kapitalizacji spółki. Oznacza to, że zwiększa się liczba akcji oraz zmniejsza ich cena nominalna, jednak sumaryczna wartość wszystkich papierów wartościowych pozostaje taka sama. Rozpoczynając od dzisiejszej sesji, na rynku będzie 5-krotnie więcej akcji spółki Tesla. Oznacza to, iż notowania powinny zejść 5-ktornie niżej. Jak będzie w rzeczywistości? Dowiemy się już za kilka godzin.

Split na akcjach Apple

Tesla- sytuacja techniczna na wykresie akcji

Split mocno skomplikuje „czytanie” wykresu, dlatego mamy ostatnią szansę by mu się przyjrzeć w naturalnej postaci. Piątkowa sesja przyniosła kolejny szczyt wszechczasów na akcjach giganta motoryzacyjnego. Tesla osiągnęła poziom 2318,49 dolarów, jednak notowania zakończyła znacznie niżej, bo na 2213,40 dolarów. Dotychczas każdy kolejny szczyt i dołek, wypadały coraz wyżej, dlatego mieliśmy stale potwierdzany trend wzrostowy.

Wykres: Kurs akcji spółki Tesla (5 miesięcy) 

Wykres: Kurs akcji spółki Tesla (5 miesięcy)

2 oblicza splitu na akcjach Tesli

Kurs akcji Tesli doszedł już do poziomu przekraczającego 2200 dolarów. Tak wysoka cena może stanowić dla wielu inwestorów barierę finansową. Zmniejszenie wyceny pojedynczej akcji poprzez split, zapewne zwiększy grono potencjalnych zainteresowanych zakupem tych aktywów. Z drugiej jednak strony, aż trudno oprzeć się wrażeniu, iż takie zabiegi wykonywane na szczycie hossy, do złudzenia przypominają to, co działo się podczas bańki internetowej. Dokładnie opisaliśmy ten temat w ostatnim numerze kwartalnika Inwestor. Przy wykorzystaniu kodu WEBINAR, naliczane jest 20% rabatu.

Notowania: TESLA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TSLA/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk