• Odbierz prezent
Tesla nie do zatrzymania. Czy ponownie dojdzie do 2000 dolarów?

Na wczorajszej sesji mieliśmy kolejny pokaz siły rynkowych byków na walorach motoryzacyjnego giganta. Czy po splicie, kurs Tesli znów wróci w rejon 2000 dolarów?

Tesla szokuje swoją siłą

Wczorajsza sesja przyniosła wzrost kursu akcji spółki Tesla o 12,57%. Split dał szansę inwestorom o mniej zasobnym portfelu, na dołączenie do „gorączki złota”. Można odnieść wrażenie, że ten niewiarygodny rajd nigdy nie będzie miał końca. Oczywiście prędzej czy później tak mocna fala wzrostowa doczeka się co najmniej dramatycznie mocnej korekty, a może nawet długoterminowego odwrócenia trendu. Jednak zanim to nastąpi, większość spekulantów grających pozycje short, zostanie wyciśniętych jak cytryna. Jak doskonale wiemy, to właśnie Tesla była ulubionym instrumentem do gry na krótko w Stanach Zjednoczonych. Ten fakt jest jedną z przyczyn tak mocnego rajdu na północ. Wspierany jest bowiem zleceniami stop loss, uciekających z rynku niedźwiedzi.

Tesla uczy pokory grających przeciwko trendowi

Prawdopodobnie najbardziej znanym powiedzonkiem inwestycyjnym jest „Trend is your friend”. Doskonale przekonują się o tym wszyscy traderzy przeciwstawiający się obowiązującej od ponad roku tendencji na walorach spółki Tesla. Jednak nie wszyscy znają inne, jeszcze bardziej przerażające zdanie: „Rynek potrafi być dłużej nieobliczalny, niż inwestor wypłacalny”. Warto w tym kontekście spoglądać na instrumenty znajdujące się w ekstremalnych trendach. Zazwyczaj trwają one znacznie dłużej, niż ktokolwiek by przypuszczał.

Czy Tesla powróci do 2000 dolarów?

Choć poziom wydaje się abstrakcyjnie odległy, a rajd tego kalibru byłby czystym szaleństwem, to nie można wykluczyć takiej ewentualności. Oczywiście nie jest to scenariusz bazowy dla spółki Tesla, jednak warto mieć na uwadze, że urodzonym optymistom, czyli Amerykanom, poprzednim razem taki wyczyn zajął jedynie niespełna 5 miesięcy. Czy jest to do powtórzenia? Ciężko powiedzieć, jednak bardziej niż na kolejnych targetach, skupiałbym się na lokalizacji pozycji obronnych, ponieważ ewentualna korekta może być znacznie bardziej drastyczna niż możemy się spodziewać.

Wykres: Kurs spółki Tesla (1 rok) 

Wykres: Kurs spółki Tesla (1 rok)

Notowania: TESLA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TSLA/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk