• Odbierz prezent
TESLA kreuje przyszłość, a ludzie to kupują

Spółka Tesla sama siebie określa jako tą, która za sprawą swojej oferty samochodów elektrycznych oraz paneli solarnych napędza światowy trend przechodzenia na energię zrównoważoną.

TESLA kreuje przyszłość, a ludzie to kupują - 1

TESLA kreuje przyszłość, a ludzie to kupują - 2

TESLA, zaraz obok APPLE’a, jest jedną z najbardziej aktywnie kupowanych i sprzedawanych spółek. Również jej zmienność należy do znaczących, co powoduje, że rynek opcyjny dla tego waloru jest bardzo płynny. A to z kolei stwarza bardzo wiele okazji do spekulacji, dodatkowo przyciągając wielu traderów, spekulantów, inwestorów.

TESLA kreuje przyszłość, a ludzie to kupują - 3

Gwałtowny wzrost cen akcji

Szczególnie mocne wzrosty cen akcji TESLA to II połowa 2019 roku oraz aktualny 2020 rok. Można mówić o dwóch kluczowych falach wzrostowych.

TESLA kreuje przyszłość, a ludzie to kupują - 4

Pierwsza fala wzrostów kształtowała się na poziomie ze 180 USD do 966 USD, osiągając ponad +430% wzrostu, a druga fala - z 350 USD do ponad 2300 USD, co dało wynik powyżej +550% wzrostu, przy czym ruchy te były zgodne z trendem (z niewielkimi korektami nieprzekraczającymi 20% stosunku korekta/swing). Spełniają one warunki do piramidowania pozycji. Wszelkie uśrednianie strat na tych akcjach kończy się bardzo szybko, wręcz tragicznie.

TESLA kreuje przyszłość, a ludzie to kupują - 5

W serwisach takich jak Bloomberg czy Reuters powstało wiele grafik prezentujących cenę akcji TESLA wycenianą w innych aktywach niż USD – dolar amerykański np. w złocie. Można spotkać się także z artykułami, gdzie TESLA wartością przegania takich gigantów motoryzacyjnych jak VW czy Toyota. TESLA razem z APPLE to najbardziej popularne spółki w USA.

Progności bańki ciągle w błędzie

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Paweł Szwajcar FX

Trader, spekulant i inwestor z ponad 10 letnim doświadczeniem w handlu całą paletą instrumentów finansowych od akcji poprzez futures, kontrakty CFD/FX, opcje, crypto i inne.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk