• Odbierz prezent
TESLA kreuje przyszłość, a ludzie to kupują
fot. freepik.com

Spółka Tesla sama siebie określa jako tą, która za sprawą swojej oferty samochodów elektrycznych oraz paneli solarnych napędza światowy trend przechodzenia na energię zrównoważoną.

TESLA kreuje przyszłość, a ludzie to kupują - 1

TESLA kreuje przyszłość, a ludzie to kupują - 2

TESLA, zaraz obok APPLE’a, jest jedną z najbardziej aktywnie kupowanych i sprzedawanych spółek. Również jej zmienność należy do znaczących, co powoduje, że rynek opcyjny dla tego waloru jest bardzo płynny. A to z kolei stwarza bardzo wiele okazji do spekulacji, dodatkowo przyciągając wielu traderów, spekulantów, inwestorów.

TESLA kreuje przyszłość, a ludzie to kupują - 3

Gwałtowny wzrost cen akcji

Szczególnie mocne wzrosty cen akcji TESLA to II połowa 2019 roku oraz aktualny 2020 rok. Można mówić o dwóch kluczowych falach wzrostowych.

TESLA kreuje przyszłość, a ludzie to kupują - 4

Pierwsza fala wzrostów kształtowała się na poziomie ze 180 USD do 966 USD, osiągając ponad +430% wzrostu, a druga fala - z 350 USD do ponad 2300 USD, co dało wynik powyżej +550% wzrostu, przy czym ruchy te były zgodne z trendem (z niewielkimi korektami nieprzekraczającymi 20% stosunku korekta/swing). Spełniają one warunki do piramidowania pozycji. Wszelkie uśrednianie strat na tych akcjach kończy się bardzo szybko, wręcz tragicznie.

TESLA kreuje przyszłość, a ludzie to kupują - 5

W serwisach takich jak Bloomberg czy Reuters powstało wiele grafik prezentujących cenę akcji TESLA wycenianą w innych aktywach niż USD – dolar amerykański np. w złocie. Można spotkać się także z artykułami, gdzie TESLA wartością przegania takich gigantów motoryzacyjnych jak VW czy Toyota. TESLA razem z APPLE to najbardziej popularne spółki w USA.

Progności bańki ciągle w błędzie

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Paweł Szwajcar FX

Trader, spekulant i inwestor z ponad 10 letnim doświadczeniem w handlu całą paletą instrumentów finansowych od akcji poprzez futures, kontrakty CFD/FX, opcje, crypto i inne.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk