• Odbierz prezent
Tesla Cybertruck za Bitcoin. Tim Draper składa propozycję Elonowi Muskowi

W ostatnim czasie w centrum uwagi mediów znalazł się Elon Musk, którego aktywność na Twitterze rozpaliła wyobraźnię inwestorów. W tym tygodniu okazał on zainteresowanie zarówno grą „Cyberpunk 2077”, jak i kryptowalutą Bitcoin. Drobne wzmianki na Twitterze przełożyły się na potężne wzrosty, zarówno akcji spółki CD Projekt, jak i kursu Bitcoina. W ostatnim czasie portal Cointelegraph poinformował, że znany inwestor – miliarder Tim Draper złożył Elonowi Muskowi ciekawą propozycję.

 

Miliarder Tim Draper zasłynął jako entuzjasta Bitcoina (BTC) i jako jeden z najwcześniejszych inwestorów w akcje spółki Tesla, kiedy jeszcze wielu analityków nie wierzyło w świetlaną przyszłość producenta samochodów elektrycznych. Jednak Draper miał dobre wyczucie, co okaże się dobrą inwestycją.

Po zamieszczeniu hashtagu #bitcoin w swej biografii na Twitterze przez Elona Muska, Draper odniósł się do tej kwestii. Napisał na Twitterze do Muska, że mógłby zapłacić za samochód Tesla Cybertruck za pomocą Bitcoina, jednocześnie promując swoją spółkę OpenNode, obsługującą płatności w tej kryptowalucie. Wiadomość brzmiała następująco: „Cześć Elon Musk, chciałbym kupić Tesla Cybertruck. Chociaż osobiście wolałbym trzymać moje własne bitcoiny, możesz przyjąć bitcoin od naszej spółki VC Draper – OpenNode”.

Warto wspomnieć, że Tim Draper posiada naprawdę dużo bitcoinów. W jednym z raportów ujawnił, że jest w posiadaniu około 30 000 BTC. 

W ostatnim wywiadzie dla CNBC, Draper powiedział, że obecnie kupuje więcej BTC. Stwierdził również, że nie zamierza sprzedawać Bitcoina, wyrażając silne przekonanie, że będzie on „walutą przyszłości”. Draper nie jest odosobniony w swym długoterminowym podejściu do Bitcoina. Dane Lookintobitcoin wskazują, że na przestrzeni ostatniego roku przybywa coraz więcej „HODL-erów”.

29 stycznia kurs Bitcoina zaczął rosnąć o 14% w zaledwie 30 minut po tym, jak informacja o poparciu Elona Muska dla znanej kryptowaluty zaczęła krążyć w mediach społecznościowych. Spekulowano nawet, że Musk mógł być tym inwestorem o dużym kapitale, który stał za ogromnym skupowaniem BTC na giełdzie Coinbase w ubiegłym tygodniu. Jednak, gdy zamieszanie przycichło, a Musk nie udzielał się dalej w temacie, kurs Bitcoina osunął się z 38 000 USD do 33 000 USD, oddając cały wzrost wywołany przez wzmiankę na Twitterze.

Na razie nie wiemy, jak ustosunkuje się do propozycji Elon Musk. Jedno jest jednak pewne – na tak wpływowych osobach jest skupiona uwaga całego świata, a sugestie z ich strony mogą znacząco wpływać na zachowanie cen różnych aktywów na rynkach. Niekoniecznie jednak muszą to być trwałe wzrosty.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk