• Odbierz prezent
Tesla bije kolejne rekordy! Czy obecna korekta to okazja?

Od drugiej połowy marca wzrosty na akcjach Tesli wróciły w dynamicznym tempie. Wtedy to wyceny oscylował na poziomie 400 dolarów i był to okres po ponad 50% wyprzedaży z lutego i marca. Globalna panika na rynkach finansowych dotknęła właściwie wszystkich sektorów giełdowych, a więc podobnie było na akcjach Tesli.

Wyznacznikiem pozytywnym jest jednak tempo odrabiania strat. O stratach obecnie praktycznie nikt nie pamięta, a jest to podyktowane euforią z ostatnich tygodni. Czerwiec i lipiec przynoszą bardzo silne wzrosty, a kurs TSLA wyznaczył szczyt na poziomie 1800 dolarów.

Tesla - notowania - wykres

TESLA D1

W ubiegłym tygodniu zapoczątkowana została korekta spadkowa. Wartości akcji spadła w graniach 15% co jest naturalnym efektem po tak silnych wzrostach. Duża część inwestorów z pewności dokonała realizacji zysków.

Obecnie możemy wyznaczyć dwie strefy popytowe na wykresie dziennym. Biorąc pod uwagę zasięg największej korekty w trendzie wzrostowym, pierwszym targetem dla notowań jest poziom cenowy 1180 dolarów. Dla zachowania wyjątkowo pozytywnego sentymentu rynkowego jest to dość ważna strefa wsparcia. Nieco niżej mamy silny poziom horyzontalny oparty na biegunowości oraz mierzeniu Fibonacciego 61,8% ~ 900 USD.


Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk