• Odbierz prezent
Teresa Wierzbowska nowym prezesem Związku Pracodawców Prywatnych Mediów

Nowym prezesem Związku Pracodawców Prywatnych Mediów, członka Konfederacji Lewiatan, została Teresa Wierzbowska,  doradca zarządu ds. Public Affairs w spółce Cyfrowy Polsat. 

Nowa szefowa Związku, od lat zaangażowana jest w działalność organizacji branżowych, które dbają o rozwój mediów w Polsce, a także aktywnie uczestniczy w pracach takich instytucji jak: Stowarzyszenie Sygnał, które reprezentuje branżę audiowizualną w zakresie ochrony własności intelektualnej, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji czy Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

W skład nowego zarządu weszli także, jako wiceprezesi, Patrycja Gołos, UPS Polska sp. z o.o., Ewa Wzięch, Canal+ Polska SA, Rafał Karcz, Grupa RMF FM sp. z o.o., Bartosz Romanowski, Agora SA, Dominika Stępińska-Duch, TVN SA i Agnieszka Mazur, EUROZET RADIO sp. z o.o.

Związek Pracodawców Prywatnych Mediów powstał w 1998 r., a rok później przystąpił do Konfederacji Lewiatan. Reprezentuje interesy branży medialnej i zabiega o poprawę warunków jej funkcjonowania. Przynależność Związku do Lewiatana umożliwia uczestnictwo w procesie legislacyjnym, zarówno krajowym, jak unijnym, m.in. poprzez opiniowanie projektów aktów prawnych oraz udział w pracach komisji rządowych i parlamentarnych.

 


Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan – organizacja pozarządowa utworzona w styczniu 1999, reprezentująca interesy polskich przedsiębiorców prywatnych. Funkcję prezydenta konfederacji od 2019 pełni Maciej Witucki. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk