• Odbierz prezent
Ten Square Games z wysoką dywidendą

Notowana na głównym parkiecie GPW spółka gamingowa Ten Square Games w czwartek 18 kwietnia poinformowała o rekomendacji dotyczącej wypłaty dywidendy za zeszły rok. Zarząd chce wypłacić udziałowcom wysoką dywidendę w kwocie 3,78 PLN na akcję. Rekomendacja dywidendy ma miejsce niedługo po opublikowaniu wyjątkowo optymistycznych szacunkowych wyników finansowych spółki za I kwartał 2019 r.

 

Zarząd spółki Ten Square Games podtrzymał swoje wcześniejsze plany wypłaty wysokiej dywidendy, wynoszącej 75% zysku za zeszły rok. Oznacza to, że przy zysku za 2018 r. na poziomie ponad 37 mln złotych, 27,3 mln zostanie przeznaczone na wypłatę dywidendy, co przełoży się na kwotę 3,78 PLN na każdą akcję. Pozostałe 9,7 mln złotych zostanie przeznaczone na kapitał zapasowy spółki.

Wstępnie, dzień dywidendy (kwalifikujący akcjonariuszy do jej otrzymania) został wyznaczony na 5 czerwca, zaś dzień wypłaty dywidendy na 19 czerwca.

Warto zaznaczyć, że wysoka dywidenda jest rekomendacją zarządu Ten Square Games, co oznacza, że musi ona zostać jeszcze zatwierdzona na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

Spółka 5 kwietnia opublikowała wstępne wyniki finansowe za I kwartał 2019 r., które można uznać za wyjątkowo optymistyczne - przychody z działalności w pierwszym kwartale 2019 r. wyniosły 45,2 mln zł w porównaniu do 14,4 mln zł osiągniętych rok wcześniej, co oznacza ponad 200% wzrost.

 

Ten Square Games aktualnie notowany jest po 108,2000, notując spadek na poziomie 2,35%. Spółka zadebiutowała na GPW 11 maja 2018 r. z wyceną 62,0000 PLN.

Czytaj także: Ten Square Games z ogromnym wzrostem przychodów. Akcje spółki w górę

4 kwietnia po zakończeniu sesji na GPW spółka gamingowa Ten Square Games opublikowała szacunkową informację o kwartalnych przychodach ze sprzedaży.   W swym komunikacie spółka Ten Square Games poinformowała, że szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży (bez uwzględnienia przychodu odroczon.. Czytaj
Ten Square Games z ogromnym wzrostem przychodów. Akcje spółki w górę

 

Notowania: TEN Square Games SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:TEN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk