• Odbierz prezent
Ten Square Games z wynikami za II kwartał 2020 r. Przychody spółki wzrosły trzykrotnie

24 sierpnia spółka z branży gier Ten Square Games opublikowała wyniki finansowe za I półrocze. W II kwartale przychody spółki wzrosły trzykrotnie, a zysk niemal uległ podwojeniu.

 

24 sierpnia po sesji na GPW spółka z branży gier Ten Square Games opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. W II kwartale przychody wyniosły 169,6 mln zł wobec 49,9 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Spółka zakończyła kwartał zyskiem w wysokości 25,7 mln zł wobec 13,1 mln zł rok wcześniej. W II kwartale wynik EBITDA wyniósł 36,1 mln zł wobec 16,4 mln zł przed rokiem.

W całym I półroczu przychody wyniosły 264,6 mln zł wobec 95,2 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 67 mln zł wobec 28,4 mln zł przed rokiem. Spółka zakończyła I półrocze zyskiem netto w wysokości 61 mln zł wobec 23 mln zł rok wcześniej.

Spółka poinformowała, że za wzrost przychodów, zarówno w I półroczu 2020 roku jak i w samym drugim kwartale, w największym stopniu odpowiada dalszy wzrost popularności gry Fishing Clash. W I półroczu płatności dla tego tytułu wyniosły 242,7 mln zł w porównaniu do 80,7 mln zł przed rokiem. W tym okresie druga z najpopularniejszych gier spółki - Let’s Fish przyniosła przychody na poziomie 8,4 mln zł – o 1 mln zł więcej niż rok wcześniej. Kolejna gra - Wild Hunt w I półroczu przyniosła przychody na poziomie 7,9 mln zł, co stanowi wzrost o 75% w stosunku do przychodów uzyskanych z tego tytułu przed rokiem, kiedy kształtowały się one na poziomie 4,5 mln zł. Obecnie w fazie testów są kolejne gry: Hunting Clash, Flip This House oraz SoliTales. Trwają też prace nad grą Golf Rush.

 

Notowania: TEN Square Games SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:TEN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk