• Odbierz prezent
Ten Square Games z wynikami za I kwartał - zysk netto wyższy o ponad 240%

Jedna z czołowych spółek gamingowych na warszawskim parkiecie, jaką jest Ten Square Games, opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Mimo tego, że spółka osiągnęła nieznacznie gorsze wyniki od oczekiwań analityków, to i tak jest to najlepszy kwartał w jej historii i jednoczesna poprawa zysku netto o ponad 240% w porównaniu do poprzedniego roku.

 

Ten Square Games osiągnął w I kwartale 94,9 mln złotych przychodów ze sprzedaży, co było wynikiem zgodnym z wcześniejszymi szacunkami spółki. Jest to poprawa przychodów o 109,5% w porównaniu do zeszłego roku.

Zysk operacyjny (EBIT) wyniósł 37,6 mln złotych w porównaniu do 12,29 mln złotych rok wcześniej (wzrost o ponad 205%), natomiast wynik EBITDA wyniósł 38,3 mln złotych.

Skonsolidowany zysk netto Ten Square Games wyniósł 35,3 mln złotych w porównaniu do 10,35 mln złotych rok wcześniej, co jest wzrostem o 241% r/r.

Wynik ten jest o 4% niższy od prognoz analityków, którzy wg konsensusu PAP oczekiwali zysku 36,9 mln złotych netto.

 

Marża netto wzrosła ponaddwukrotnie w porównaniu do poprzedniego roku, z 14,29% do 37,2% i jednocześnie spadła w porównaniu do poprzedniego kwartału (o 7,32 pkt. proc.).

 

W raporcie pojawiła się również informacja o tym, że w kwietniu przychody z tytułu płatności we flagowej produkcji Fishing Clash (symulatora łowienia ryb na urządzenia mobilne) wyniosły 43,7 mln złotych, przebijając o niemal 40% rekordowy wynik z marca tego roku.

 

Na wtorkowej sesji akcje znajdującego się w mocnym trendzie wzrostowym Ten Square Games nieznacznie tanieją (ponad 2%), zaś aktualny kurs wynosi 527,0000 PLN.

Czytaj także: Ten Square Games z wynikami finansowymi za 2019 r. Popularność gier przełożyła się na wyższy zysk spółki

23 marca spółka z branży gier Ten Square Games przedstawiła wyniki finansowe za 2019 r. Były one znacznie wyższe niż przed rokiem. Wzrosła też popularność gier „Fishing Clash” i „Wild Hunt”.   23 marca po sesji na GPW spółka z branży gier Ten Square Games opublikowała raport finansowy za 2019 r. .. Czytaj
Ten Square Games z wynikami finansowymi za 2019 r. Popularność gier przełożyła się na wyższy zysk spółki

 

Notowania: TEN Square Games SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:TEN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk