• Odbierz prezent
Ten Square Games z ponad dwukrotnie wyższymi przychodami

Spółka gamingowa Ten Square Games opublikowała w środę 28 sierpnia wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r. W drugim kwartale spółka osiągnęła ponad 13 mln zysku netto, co jest wynikiem znacznie lepszym niż rok i kwartał temu, jednak nieznacznie niższym od oczekiwań analityków. Na rozpoczęciu środowej sesji kurs Ten Square Games rósł o ponad 2%.

 

Spółka Ten Square Games osiągnęła z drugim kwartale skonsolidowany zysk netto na poziomie  13,1 mln złotych, co jest wzrostem o 74% w perspektywie rocznej i o 25,4% w perspektywie kwartalnej. Analitycy oczekiwali zysku na poziomie 13,9 mln złotych. Zysk EBITDA wyniósł zaś 16,6 mln złotych, co jest wynikiem o ponad 84% lepszym niż w drugim kwartale zeszłego roku.

Przychody Ten Square Games w drugim kwartale wyniosły 49,9 mln PLN i były o 109% wyższe niż rok wcześniej. Czołowa produkcja spółki, jaką jest symulator łowienia ryb Fishing Clash wygenerował większość przychodów - ponad 43 mln złotych.

W pierwszym półroczu 2019 r. spółka wygenerowała przychody na poziomie 95,2 mln złotych, w porównaniu do 38,3 mln złotych rok wcześniej. Półroczny zysk netto wyniósł 23,4 mln PLN, wobec 12,5 mln PLN w pierwszym półroczu 2018 r., co jest niemal dwukrotnie lepszym wynikiem.

 

Spółka gamingowa Ten Square Games jest notowana na głównym parkiecie warszawskiej giełdy od 11 maja 2018 r. Specjalizuje się w produkcji gier mobilnych na systemy Android oraz iOS (Apple) w modelu biznesowym free to play, w którym gry są darmowe, jednak w trakcie gry proponowane są mikropłatności, wspomagające rozgrywkę. Spółka utrzymuje się właśnie z mikropłatności oraz (w największej mierze) z reklam wyświetlanych w grach. Czołową i najpopularniejszą produkcją spółki jest symulator łowienia ryb Fishing Clash.

 

Aktualny kurs akcji Ten Square Games wynosi 122,8000 PLN (wzrost o 0,66%).

Notowania: TEN Square Games SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:TEN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk