• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
Ten Square Games z ponad 90% wzrostem przychodów ze sprzedaży - kurs reaguje

Spółka gamingowa Ten Square Games opublikowała we wtorek 8 października szacunkowe wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r., dotyczące przychodów ze sprzedaży. W porównaniu do trzeciego kwartału zeszłego roku spółka zanotowała wzrost przychodów o ponad 90%. Na wtorkowej sesji kurs akcji Ten Square Games rośnie o ponad 7%.

 

Wg wstępnych danych, Ten Square Games w trzecim kwartale osiągnął skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 67,9 mln złotych, co jest wzrostem o ponad 36% w perspektywie kwartalnej, w porównaniu do przychodów w wysokości 49,9 mln złotych w drugim kwartale. W perspektywie rocznej spółka zanotowała aż ponad 91,8% wzrost przychodów ze sprzedaży - w trzecim kwartale zeszłego roku wyniosły one 35,4 mln złotych.

 

Aż 85% szacowanych przychodów (ponad 57,7 mln złotych) zostało wygenerowanych ze sprzedaży czołowej gry mobilnej spółki, jaką jest symulator łowienia ryb Fishing Clash.

Należy pamiętać, że dane dot. przychodów mają charakter wstępny i mogą odbiegać od rzeczywistych wyników, które poznamy 26 listopada, gdy spółka opublikuje raport kwartalny.

Aktualny kurs Ten Square Games wynosi 141,0000 PLN za akcję.

Czytaj także: Ten Square Games z ponad dwukrotnie wyższymi przychodami

Spółka gamingowa Ten Square Games opublikowała w środę 28 sierpnia wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r. W drugim kwartale spółka osiągnęła ponad 13 mln zysku netto, co jest wynikiem znacznie lepszym niż rok i kwartał temu, jednak nieznacznie niższym od oczekiwań analityków. Na rozpoczęciu ś.. Czytaj
Ten Square Games z ponad dwukrotnie wyższymi przychodami

 

Spółka gamingowa Ten Square Games jest notowana na głównym parkiecie warszawskiej giełdy od 11 maja 2018 r. Specjalizuje się w produkcji gier mobilnych na systemy Android oraz iOS (Apple) w modelu biznesowym free to play, w którym gry są darmowe, jednak w trakcie gry proponowane są mikropłatności, wspomagające rozgrywkę. Spółka utrzymuje się właśnie z mikropłatności oraz (w największej mierze) z reklam wyświetlanych w grach. Czołową i najpopularniejszą produkcją spółki jest symulator łowienia ryb Fishing Clash.

Notowania: TEN Square Games SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:TEN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk